Pozitivní přínos sexu na zdraví

Občas kolují o ženách vtípky typu: že ji bolí hlava, je unavená, nervózní a jiné výmluvy, když má dojít na sex. Není škoda odmítat svou drahou polovičku, když má sex tak blahodárné účinky na lidské zdraví?

Několik lékařských a vědeckých studií dokazuje, že sex je všemocný lék, který dokonce může značně prodloužit člověku život. Nakonec nejedna žena s bolavou hlavou přiznala, že se jí po sexu ulevilo a vyskočila z postele jako rybička. Únava i bolest hlavy byla tatam. Možná byste to mohly zkusit milé dámy, co myslíte? Přinášíme vám seznam pozitivního přínosu sexu.

Emocionální a mentální rovnováha

Při sexu se uvolňují hormony štěstí (endorfiny), to vyvolá pocit euforie a díky tomu se sníží příznaky stresu a depresí. Pokud poslední dobou vidíte vše jen v černých či šedivých barvách, pak se milování s partnerem nebraňte. Spíš naopak – sexuální abstinence vede k nervozitě, depresím, úzkostem.

Sex prodlužuje život

Podle Irské studie, která po dobu 10 let sledovala tisícovku mužů středního věku, pravidelný sex prodlužuje život o několik let. Pozorovaní muži, kteří si dopřávali pravidelného potěšení, žili delší dobu než muži, kteří sexu měli poskrovnu.

Zdravější srdce

Výše uvedená studie byla prováděná na mužích, nicméně aby ženy nepřišly zkrátka, bylo zjištěno, že se při sexu uvolňuje ženský hormon – estrogen, který chrání srdce. Sex celkově zlepšuje krevní oběh a cirkulaci krve do mozku. A nejen to. Pravidelný sex působí i jako prevence osteoporózy a Alzheimerovy choroby.

Lesklé vlasy, pěkná pokožka

Jak souvisí ženská krása se sexem? Jednoduše. Během milování se uvolňuje dvojnásobek estrogenu, který je klíčový pro zvýraznění ženské krásy, jako jsou lesklé vlasy a pěkná pokožka.

Detoxikace a hubnutí

Zapomeňte na nějakou detoxikaci, při které máte hlad. Sexem vydáte spoustu energie, takže pálíte kalorie (i více než 200 kalorií) a navíc se potíte, tudíž vylučujete z těla škodliviny.

Budete více sexy

Díky pravidelnému sexování si zvýšíte svůj sexappeal, protože se vám zvýší produkce feromonů – látky hrající klíčovou roli v přitažlivosti.

Obrázek: pixabay.com


loading...

Řekněte ostatním, co si myslíte