Každá žena byla dřív holčička a určitě si pamatuje i dobu, kdy si hrála s panenkami. Ty byly dřív ze slámy, látky, plastu a postupem času se začaly stávat čím dál více realističtější. V dnešní době se těší velké popularitě panenky REBORN. Ty vypadají tak realisticky, že je na první pohled nemožné je rozeznat od novorozence. Někdo po nich touží a nedá na ně dopustit a jiný je označuje za vrchol morbidnosti. Dnešní článek nemá za úkol soudit, kdo má jaký názor na tuto panenku, ale blíže seznámit s těmito panenkami ty, kteří o ní ještě neslyšeli.
Panenky pro dospělé
Samotný název REBORN pochází z anglického jazyka a znamená „znovuzrozený“. Ten vznikl na základě, že k výrobě prvních panenek použili umělci obyčejné panenky, kterých bylo vyrobeno až příliš. Momentálně se nabízí na prodej stále více hotových sad na výrobu takovéto panenky. Sada mimo jiné obsahuje potřebné nástroje, vlasy, řasy, barvy a další. Vinylové formy, ze kterých jsou panenky vyrobeny, mají až 25 vrstev barvy, aby se dosáhlo skutečně realistického dojmu, živé kůže. Když je panenka namalovaná, je vytvořen efekt mírně drsné dětské pokožky. Vlásky se vyrábí z jemného mohéru nebo lidských vlasů a do hlavičky se aplikují pomocí jehly. Některé panenky mají zavřená očička a jiné mají speciální skleněné oči ruční výroby. Aby se dosáhlo skutečného dojmu, živého děťátka odpovídá tomu i jejich váha a hebkost na dotek.
A jak panenku obléci?
Jestli čekáte, že je panenka oblečena do klasického hračkářského oděvu, tak se mýlíte. Tyto panenky se oblékají, jako každé jiné dítě. Tedy oblečení pro kojence. S těmito panenkami si jen zřídka hrají děti, pro jejich vysokou pořizovací cenu. Zato sběratelé panenek se mohou přetrhnout. Pořizují si je i osamělé ženy, které nemají vnoučata. Dokonce jsem četla, že se používají, jako terapie v domovech pro seniory. Náhradu v panenkách také našly ženy, které přišly o dítě. Na nás není soudit, zda se to někomu líbí či ne.
Pozor na omyl!
Existují však i případy, kdy policista rozbil okno auta, když si myslel, že nalezl opuštěné dítě. Teprve později se ukázalo, že jde vlastně o panenku. Reálného vzhledu panenky se skutečným dítětem využila i žena, která vybírala peníze na „smrtelně“ nemocné dítě. Podvod byl však včas odhalen společenstvím REBORN.
Fotografie publikována se svolením David Castillo Dominici Photography/FreeDigitalPhotos.net
https://youtu.be/9PlslPfEq0E