
Foto: Úřad generálního guvernéra / Creative Commons / Attribution 4.0/ Meghan Markle, oficiální hovory a večerní recepce pro TRH vévodu a vévodkyni ze Sussexu
Meghan Markle a její pořad o vaření z luxusně zařízeného, pronajatého domu příliš neupoutal, tak otevřela zajímavější téma. Redakce In-Lifestyle se spolu s lékařem Tomášem Waldmannem podívala na téma, které otevřela ve svém novém podcastu.
Manželka prince Harryho nemá u veřejnosti zrovna dobré jméno a snaží se to napravit za každou cenu. Nyní ve svém novém podcastu otevřela témata, která jsou více než osobní a velmi otevřená. V novém podcastu mluví o svém zdraví i o bolestivé ztrátě, která zasáhla nejen ji, ale i prince Harryho.
Meghan Markle nezvykle otevřeně
Ztráta nenarozeného dítěte je pro každou ženu nevýslovná bolest a každá se se svojí ztrátou vyrovnává po svém. Rovněž poporodní komplikace jsou pro ženy velmi náročné.
Meghan Markle je mámou dvou dětí. Syna Archiho, kterému v květnu bude šest let a dcerky Lilibeth, která má tři roky. Meghan ve svém novém podcastu Confessions of a Female Founder otevřeně promluvila o svých poporodních potížích, kdy bojovala s poporodní preeklampsií a v další epizodě podcastu dokonce otevřeně mluvila o pocitech, které ji, srazily na kolena, když v červenci 2020 potratila.
Vévodkyně ze Sussexu prodělala poporodní preeklampsii
V podcastu se v rozhovoru s Whitney Wolfe Herd Meghan Markle rozpovídala o tom, že po porodu si prošla vážným onemocněním.
„Obě jsme měly velmi podobné zkušenosti, i když jsme se tehdy neznaly, s poporodním obdobím. A obě jsme měly preeklampsii – poporodní preeklampsii. Je to tak vzácné a tak děsivé,“ řekla v novém podcastu Meghan.
„Poporodní preeklampsie je vzácný a závažný stav, který se vyskytuje u matek, které nedávno porodily. Obvykle se vyvíjí asi 48 h po narození dítěte. Ve vzácných případech se ale může vyvinout až do 6 týdnů po porodu. Tento stav vyžaduje okamžitou klinickou pozornost a léčbu, aby se zabránilo komplikacím.“ Vysvětlil pojem poporodní preeklampsie lékař urgentního příjmu FN Motol Tomáš Waldmann.
„Pokud se tento stav neléčí, může být pro matku fatální. A jaké jsou nejčastější příznaky? Pacientky postihnou otoky nohou, konstantní bolest hlavy, rychlý nárůst hmotnosti, poruchy vidění, snížené močení, bílkovina v moči.“
Lékař nám také vysvětlil rizikové faktory pro poporodní preeklampsii. Sem můžeme zařadit nadváhu, vícečetnou graviditu. Může to být ale také hypertense před těhotenstvím, diabetes I. nebo II. typu, autoimunitní onemocnění jako je lupus erytematodes, nebo revmatoidní artritida.
„Pokud se preeklampsie objeví, je nutno na tuto možnou komplikaci myslet i při další graviditě.“ řekl závěrem námi oslovený lékař.
Veřejnost z upřímnosti vévodkyně nadšená není
Naše redakce se distancuje od spekulací, nicméně pokud se podíváme podrobně na komentáře a diskuze na téma podcastu Meghan Markle, zaznamenáme poměrně negativní reakce. Meghan byla několikrát dokonce značená za Pinocchia.
Meghan Markle se svěřila s nesnesitelnou bolestí, kterou jí způsobil potrat
Vévodkyně ze Sussexu se v jednom z dalších dílů rozpovídala také o tom, jaké prázdno a jakou bolest cítila potom, co v roce 2020 potratila.
Poprvé o této bolestivé ztrátě dala vědět ve své eseji pro New York Times. Nyní se k tomuto smutnému tématu vrátila a poukázala na to, jak to bylo emočně náročné.
„Když musíte nechat odejít něco, od čeho jste si tolik slibovali a měli tolik naděje… něco, co jste plánovali milovat po dlouhou dobu. To je opravdu těžké,“ řekla mimo jiné Meghan v podcastu.
Meghan během podcastu upozornila na to, jak důležité jsou v takovém případě empatie a podpora okolí.
Zdroj: Autorský text, NewYorkPost, Harpes Bazaar