Alternativní medicína představuje velmi zjednodušený a někdy tak trochu i zavádějící pojem. Alternativní medicínou může být pro nás, ale například pro lidi z Tibetu (Tibetská medicína) alternativní určitě není, stejně jako pro Číňany ta čínská. Přesto, se budeme držet tohoto termínu. Popularita alternativní medicíny u nás roste, jako houby po dešti. Alternativní medicína se zaměřuje na léčbu těla i zdraví mysli a ducha. Dnes se společně podíváme na některé u nás oblíbené druhy léčby.
Bachova květová terapie
Jde o variantu homeopatie, při které se využívá esence a výluhů z květů rostlin. V roce 1928 ji zavedl Edward Bach v Anglii a popisuje, že příčina většiny nemoci bývá ovlivněna negativním myšlením člověka. Zaměřuje se na léčbu energetických poruch různého druhu. Hojně je využívána v zahraničí.
Meditace
Tohle zajímavé a všem známé slovíčko pochází původně z latinského slova „meditatio“. To znamená „rozjímání“. Pod tímto pojmem si lze představit cílené prohlubování mysli za účelem změny stavu vědomí. K tomu, aby se člověk skutečně uvolnil, musí být zbaven toku myšlenek. Meditace je rovněž známá jako součást východního náboženství. Rozeznáváme až několik druhů meditace, například transcendentální meditace, relaxační čtyřfázová kundaliní meditace, vipassána, srdeční meditace či meditace Tří paprsků.
Aromaterapie
Aromaterapie se zaměřuje na léčbu vůní. Tento druh alternativní medicíny se zaměřuje na využití rostlinných olejů s aromatickými esencemi: éterické oleje. Dá se absolvovat aroma masáž, aromatická inhalace nebo aromaterapeutická koupel.
Reiki
Reiki pochází z Japonska a za zakladatele je považován Mikao Usui. Tahle léčitelská metoda není složitá, je vysoce účinná a všem dostupná. Využívá především vesmírné energie k celkové harmonizaci těla. K tomu, aby mohl člověk tuto energii přijímat a přenášet, musí jej zasvětit mistr/učitel Reiki. Existují celkem čtyři stupně zasvěcení.
Fotografie publikována se svolením Praisaeng Photography/FreeDigitalPhotos.net