
Foto: TV Nova, Michaela Ochotská, se souhlasem TV Nova
Michaela Ochotská se na sociálních sítích pochlubila příspěvkem, který u známých osobností není zcela zvykem. Vždy dokonale upravená Michaela se svým sledujícím svěřila, že je jí skutečně zle a přidala fotografii, která to dokazuje.
V posledních dnech se poměrně v mnoha případech přihlásila o slovo takzvaná střevní chřipka. To je i případ Míši Ochotské. Lékař urgentního příjmu FN Motol Tomáš Waldmann nám o střevní chřipce řekl více.
Michaela Ochotská
Michaela je česká televizní moderátorka, herečka a modelka. Do podvědomí veřejnosti se dostala především díky moderování hlavní zpravodajské relace TV Nova. V té době patřila k nejoblíbenějším moderátorkám zpravodajství.
Na svém zevnějšku si Michaela zakládá a na veřejnosti i na svým postech na sociálních sítích je vždy perfektně upravená a usměvavá. Ve svých čtyřiceti letech se navíc může pyšnit figurou dvacítky.

Anife Vyskočilová oslnila veřejnost videem ze zahrádky. Lidé nemohou spustit oči z její postavy
„Od rána zvracení, práce, zavézt Andreaska tatínkovi – cesta přes tři hodiny, samé objížďky, kolony, a teď už konečně jen ležet. Takto zle, jak mi je od rána, mi už teda dlouho nebylo,“ svěřila se na Instagramu a přiložila i svoji fotografii, ze které je patrné, že jí skutečně není dobře.
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Střevní chřipka je lidové označení gastroenteritidy
Jak nám objasnil lékař Tomáš Waldmann, střevní chřipka není medicínský termín. „Vhodnější označení je gastroenteritida. Je to převážně infekční onemocnění postihující žaludek a střeva. Nejčastějšími původci střevních potíží jsou viry, ale může být způsobena i bakteriemi, plísněmi nebo parazity,“ vysvětluje námi oslovený lékař.
„Onemocnění provázejí symptomy jako je bolest břicha, průjem, nevolnost, zvracení, horečka,“ vyjmenoval lékař příznaky, které lidé, kteří střevní chřipku prodělali až moc dobře znají.
„Prvním krokem v léčbě střevní chřipky je dostatečný pitný režim (rehydratace) a odpočinek. Pijte po malých doušcích, ale o to častěji. Vhodné jsou různé čaje, nejlépe slabší černý čaj, který můžeme přisladit, minerální vody bez bublinek, či iontové nápoje. Lze střídat s neslazenými neperlivými minerálkami. Tekutiny by měly být vychlazené na pokojovou teplotu, protože teplé dráždí na zvracení. Podávejte je spíše v menším množství a častěji. Pacient je tak spíše udrží a nevyzvrátí. Ideální volbou je rehydratační roztok (ORS), který pomůže doplnit i potřebné minerály. Z léků jsou vhodná tzv. obstopancia. Volně prodejné Carbosorb (černé uhlí) v dávce cca 3 x 3, Imodium, Endiaron. Na předpis Ercefuryl, Normix,“ zní rada od lékaře z urgentního příjmu FN Motol.
Michaela Ochotská dokázala, že není něco víc
Upřímné přiznání toho, že jí není dobře a fotografií bez použití líčidel fanoušky Michaely ve své podstatě potěšilo. Samozřejmě moderátorku litují, ale na druhou stranu oceňují její upřímnost a otevřenost.
Zdroj: Autorský text, Instagram / Michaela Ochotská