Otevřené botníky, knihovny, různé boxy, kuchyňské skřínky či šatny je dnes už běžná záležitost. Ovšem skříně a skřínky bez dvířek jsou spíš oblíbené u mladší generace. Ti starší dávají přednost zrakům hezky ukrytých pokladů.
Ať už jde o talíře a hrníčky, obuv, oblečení či jiné věci. Nejenže jim přijde divné mít doma skříň bez dvířek, ale i velmi nepraktické. Pravdou je, že jde o otázku vkusu. Co se praktičnosti týče, tak samozřejmě ano, otevřené prostory vyžadují detailní uspořádání a pravidelný úklid. Ale má to i řadu výhod.
Skříně bez dvířek – ano či ne?
Mít zrakům vystavené špinavé boty, ledabyle pověšené šaty, naházené hrnce – to by příliš lichotivě nepůsobilo. Ovšem na stranu druhou, má-li člověk estetické cítění a smysl pro pořádek, jsou otevřené prostory velmi moderní a vzdušnou záležitostí.
Například otevřená kuchyňská linka (alespoň 1 skřínka v horní části) je vhodnou volbou do malých kuchyní. Prostor nepůsobí tak stlačeně. Mít otevřené skřínky a police, ať už v kuchyni, koupelně nebo jinde v bytě je moderní. Člověk nabývá pocitu, že v tomto bytě skutečně někdo žije a číší z něj přítomnost osob, kterým dané věci patří.
Nábytek za hubičku
Mezi mladými lidmi jsou hodně moderní pojízdné otevřené šatníky. Ať už na zavěšení ramínek či skřínky opatřené poličkami. Jde o poměrně levnou záležitost, tudíž tento vzdušný nábytek volí mladí lidé, když se teprve zařizují. Co si budeme povídat, vybavit dnes bydlení není levná záležitost. Stejně tak otevřené obývací sestavy, kde je možné umístit pořadače, boxy, designové krabice či proutěné košíky – každý dle svého gusta.
Výhody otevřeného nábytku
Otevřené prostory mají i další výhodu. Oblečení se nemá možnost stát chutnou svačinkou molů. Nestává se tak, že člověk skladuje zbytečnosti, ale skutečně jen to, co užije. Ruku na srdce, každý, kdo má doma velké šatní skříně a hodně úložného prostoru, má i hodně věcí, které nevyužívá. Takže jde nejen o skříň, ale i sklad rekvizit.
Obrázek: pixabay.com