Jestliže se chystáte do nového zaměstnání, pak vámi určitě cloumá nervozita, pocity nejistoty a strach. Podobné dojmy jsou úplně normální a zažívá je každý. Drtivé většině z vás se k tomu ještě přidá obava z nového nadřízeného a zároveň vám v hlavě začne hlodat brouček pochybností, zda si s ním vůbec sednete. Aby se vám do nové práce nastupovalo s odlehčeným pocitem na duši a čelo se vám nerosilo studeným potem z pouhé představy o prvním setkání s novým šéfem, rozhodli jsme se vám v dnešním článku trochu poradit.
Tip první: Na prvním dojmu záleží
První den v práci je velice důležitý a to nejen kvůli novému nadřízenému, ale samozřejmě i kvůli kolektivu, do kterého nyní nastupujete tak trochu jako vetřelec. Co se prvního setkání s novým šéfem týče, dejte si záležet na tom, aby si u vás udělal pokud možno ten nejlepší obrázek. Komunikujte s ním, buďte pozitivní a snažte se ukázat, že dokážete pomoci. Ovšem pozor – zapomeňte na přehnané vnucování a vlezlost, díky které byste si moc dobrý obrázek rozhodně neudělali. Můžete se nového šéfa zeptat i na pár otázek týkající se vaší nové pozice.
Tip druhý: Nastavení vzájemných pravidel
Mnoho lidí zastává názor, že pravidla pokaždé nastavuje samotný šéf, ale není to tak úplně pravda. Dejte si několik dní na to, abyste se v novém zaměstnání rozkoukali a poznali, jak to všechno funguje a potom si dejte s nadřízeným schůzku. Na té si můžete společně ujasnit některá pravidla, mezi která patří například zjištění, zda dává přednost komunikaci osobní nebo emailové.
Tip třetí: Buďte ve střehu
Po nějakém čase v nové práci už můžete věřit sami sobě a nemusíte být tak vystrašení z každé schůzky z vaším šéfem. Vůbec se nebojte ohodnotit před ním svou splněnou práci nebo ho informovat o svých postřezích ve firmě. Rozhodně tím není myšleno donášení na ostatní zaměstnance. A pokud dostanete děkovný email od spokojeného klienta, klidně jej šéfovi přepošlete ať vidí, že odvádíte skvělou práci.
Fotografie publikována se svolením Flare FreeDigitalPhotos.net