3 důvody, proč se přestěhovat do velkoměsta

Každé ráno vás probouzí kokrhání kohouta? Při otočení na druhý bok si potom poslechnete překrásný ptačí koncert? Do toho ucítíte vůni čerstvě posekané trávy, kterou kosí soused odvedle? Pak máte s největší pravděpodobností to štěstí a bydlíte v nějaké z malebných vesniček naší republiky. Ovšem krásná příroda, klid a čisté ovzduší jsou pravděpodobně těmi jedinými výhodami, které bydlení na vesnici skýtá. Máme pro vás 3 důvody, proč byste měli vážně pouvažovat nad stěhováním do velkoměsta.

Více pracovních příležitostí

Pokud se na vesnici neuplatníte v místním JZD, na obecním úřadě, u dobrovolných hasičů nebo v jedné ze tří prodejen potravin, které se zde (s nadsázkou) nacházejí, mnoho dalších možností již nemáte. Ve velkoměstě jsou vaše šance na uplatnění a sehnání vhodného pracovního místa přeci jen o něco vyšší.

Vzdělání až na prvním místě

Ve velkoměstech naleznete vzdělávací instituce na nejrůznějších úrovních. Na vesnici zpravidla existuje jedna mateřská a základní škola a na tu střední musíte dojíždět do sousedního městečka. Ve velkých městech, jakými je například Praha, Brno, Ostrava nebo Olomouc, jsou zastoupeny všechny vzdělávací úrovně včetně bohaté nabídky vysokých škol. Prahnete-li po vzdělání, stačí si je vybrat!

Více kulturního i společenského vyžití

Ačkoli se říká, že vesnické plesy a zábavy jsou ty nejlepší, pokud je zrovna „po sezóně“, můžete si tak akorát sednout do některé ze dvou hospůdek, ve kterých se schází pravidelní štamgasti z celé vesnice. Ve velkoměstě máte přeci jen zábavních i kulturních a společenských akcí o něco více.

Kde hledat nové bydlení?

Pokud vás výše uvedené důvody přesvědčily, pak se budete zajisté zajímat o to, kde vlastně nové bydlení vybírat. Buďto můžete oslovit realitní kancelář, která si za své služby naúčtuje poměrně tučnou provizi, nebo realitku vynecháte a budete si nový byt či dům vybírat prostřednictvím internetových realitních portálů. Ty vám umožníušetřit nejen spoustu času, ale zejména finančních prostředků, jež je následně investovat někde jinde a o to efektivněji.


Řekněte ostatním, co si myslíte