3 strategie, díky kterým si udržíte vztah!

Lidé se schází a zase rozchází – tak to v životě zkrátka chodí. Možná i vy nyní přemýšlíte, zda se váš vztah neřítí do záhuby a pomalu se na tento krok připravujete. Ještě než své srdce i mysl usvědčíte o názoru, že se s tímto vztahem již nedá nic udělat, zkuste se na něho podívat z jiné stránky – pomocí našeho článku a níže vypsaných strategií. Možná zjistíte, že to ve skutečnosti není tak černé, jak se vám zdálo a pokusíte se zabojovat o jeho záchranu. Nečekejte na den, kdy se nad vámi a vaším partnerem zatáhnou mračna. Kdo ví, možná se pro vás dva ještě dá něco udělat!

Strategie č. 1: Nesnažte se vzájemně obviňovat

Většina z vás jakoukoli vinu okamžitě přičte partnerovi. Děláte to zrovna tak, přičemž ani náznakem nepřiznáte, že byste na tom mohli mít u svůj podíl? Pak děláte obrovskou chybu, která je dětinská a ubohá. Uvědomte si, že ve vztahu jsou vždycky dva – dva na radost, dva na smutek, dva na štěstí a dva na vznik problémů. Proto se nesnažte hledat výmluvy a házet vinu jeden na druhého – stejně to nikam nevede. 

Strategie č. 2: Řekněte si na rovinu, co ve vašem vztahu není v pořádku

Znáte věty typu: Náš vztah už dávno není to, co býval? nebo Mám pocit, že je mezi námi něco špatně? či Už nejsem tak šťastný/á? Ano, tohle všechno možná říká, že něco není v pořádku, ovšem není to konkrétní důvod, proč to mezi vámi skřípe. Mnohem lepší je v klidu si sednout a zamyslet se nad tím, v čem se váš vztah změnil a co je zač ten problém, kvůli kterému je to bídné. Jedině tak se dopídíte rozumného řešení. 

Strategie č. 3: Společně vymyslete plán, jak tuto situaci vyřešit

Řekli jste si s partnerem, že to mezi vámi musíte změnit, ale to bylo všechno? Pak se s tímto výrokem rozhodně nespokojte, ba naopak přejděte rovnou k akci a jednejte! Společně se domluvte, jaké změny zavedete, co začnete dělat jinak, jak se v chování jeden ke druhému postavíte.

Fotografie publikována se svolením Stockimages FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte