5 způsobů jak lépe vycházet s lidmi okolo nás

Necítíte se mezi lidmi dobře? Bojíte se, že působíte nejistě? Hoďte starosti za hlavu! Přinášíme 5 rad, jak si být jistější v konverzaci či spolužitím s druhými lidmi. Rady pomůžou jak v partnerském, tak přátelském či rodinném vztahu.

  1. Oční kontakt

Oční kontakt je důležitý zejména proto, že dokazuje vaši otevřenost vůči druhému člověku. Příliš ale na oční kontakt netlačte! Jen pamatujte na to, že když budete nervózně těkat zprava doleva, anebo příliš upřeně zírat do očí, bude to nepohodlné vám oběma.

  1. Umění naslouchat

Lidé rádi hovoří o sobě, o svém dni, o práci, o rodině, o všem, co jim je blízké a co je pro ně důležité. A je pro ně velkým potěšením, když se najde někdo, kdo je bude poslouchat. Proto nikoho nepřerušujte, pokud vidíte, že o sobě mluví s opravdovým zájmem. Až si budete chtít popovídat vy, budete vděční za někoho, kdo vám bude naslouchat.

  1. Uznání

Čas od času je dobré, když budete svému blízkému člověku stát po boku a oceníte jej. Zbytečně nebojujte o vlastní správný názor a uznejte pravdu druhého. Není vždy dobrý pocit, když někdo podrží vás? Nepodrážejte zbytečně kolena a nezpochybňujte pravdu druhých.

  1. Úsměv

Úsměv z vás udělá přátelského, sebejistého člověka. Navíc je tu teorie, že energie z úsměvu se odrazí od všeho a od všech. Proto budete dvakrát tak nabití dobrou náladou.

  1. Objetí

Existuje teorie podpořená vědou, která říká, že lidé, kteří jsou častěji v kontaktu s druhými, jsou šťastnější. Například také partneři, pokud se budou častěji objímat, udělají svůj vztah šťastnějším. Fyzický kontakt, který je příjemný, totiž rozproudí oxytocin, hormon lásky. Posílit milostný, přátelský i rodinný vztah však nemusí jen objetí, stačí pouhé pohlazení či dotknutí ruky.

Fotografie publikována se svolením stockimages Photography/FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte