7 potravin, které dokážou potlačit chuť k jídlu

S blížícím se létem chce stále více žen vypadat lépe, aby se nemusely bát obléknout si plavky. A protože má také mnoho žen problém s chutí k jídlu, poradíme, jak ji potlačit a ovládnout se, když vás přepadnou chutě.

Oříšky

Pokud držíte dietu a potřebujete něco, co vás rychle zasytí, mějte po ruce hrst oříšků, například mandlí. Mají neutrální chuť, takže zaženou chutě na dorty i brambůrky. Navíc jsou zdravé!

Zázvor

Zázvor má svoji specifickou chuť, která pomůže zahnat chutě po sladkém i slaném. Pokud si uvaříte zázvorový čaj, budete po jeho vypití probuzeni, neplněni energií a nebudete prahnout po jídle.

Jablka

Když vás přepadnou chutě, zvolte místo sladkých koláčů kousek jablka. Uspokojíte tak své chuťové buňky a navíc se zasytíte. Jablka, jak každý ví, obsahují vitamíny, a tak uděláte i něco pro své zdraví.

Voda

Voda sice není úplně k jídlu, ale při choutkách po něčem na zub také pomůže! Je neutrální, spláchne myšlenky po mlsání a navíc, zaplní žaludek a vy nebudete mít hlad a další chutě.

Hořká čokoláda

Alternativou k sladkému je hořká čokoláda, která kromě toho, že je mírně sladká, má svoji specifickou hořkost. Kromě toho, že ovládne vaše chutě, podpoří i zdraví. Čisté kakao obsahuje mnoho antioxidantů a netloustne se po něm.

Zelený čaj

Kromě zmíněného zázvorového čaje pomůže i zelený. Ten vyrovnává hladinu cukru v krvi, která, když je mimo hranici, vyvolává chuť na sladké.

Skořice

Opět potravina, která má specifickou chuť. Je jedno, zda toužíte po čokoládě, gumových medvídcích nebo zmrzlině. Nakrájejte si kousek jablka a posypte ho skořicí. Tato svačinka zasytí a uspokojí chuťové buňky na dlouhou dobu.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte