8 zlozvyků, které ničí lásku. Poznáte je a víte, jak se jim vyhnout? 2. část

Vztahy začínají, ale také končí a takhle je to neustále dokola. Tvrdit, že váš vztah určitě vydrží věčně, by se dalo označit za lehkomyslné, protože – buďme k sobě upřímní – to ve většině případů takhle opravdu nekončí. Páry se rozchází z různorodých důvodů, z toho některé se dají pochopit, jiné vám naopak hlava nebere. A teď ruku na srdce: Kolik rozchodů a z jakých příčin jste zažili vy? V minulém článku jsme vám představili tři zlozvyky, díky kterým většina vztahů nekončí příliš šťastně. Dnes  budeme v tomto duchu pokračovat a připomeneme vám další hloupé důvody, díky kterým možná i váš vztah míří do záhuby. Budete-li ale vědět, čeho se máte vyvarovat, třeba rozchodu zabráníte…

  • 4. Dokonalost? Na tu se ve vztahu nehraje!

    Zvláště ženy mají mnohdy sklony k perfekcionismu, což rozhodně není dobré. Uvědomte si, že žádný člověk není dokonalý, protože každý má své mouchy, chybičky a špatné vlastnosti. Věřte nebo ne, ale nikdy – i kdyby se sebevíce snažili – se nepotkají dva lidé, kteří by se povahově i názorově dokonale shodli. Ať už budete žít s kýmkoli, vždycky na něm najdete nějaké „ale“, které vám bude vadit. O tomhle šťastný vztah skutečně není. Cílem není mít nádherný dům, úspěšného manžela ani skvělou kariéru, která by vás neustále popoháněla kupředu, vzorné děti, které nemají jedinou chybičku a vztah bez mráčků. Muži mají naopak pocit, že to, co měli udělat, už dávno udělali. Ve vztahu je třeba si uvědomit, co ještě chcete tolerovat, a co už je pro vás až příliš. Domluvte se, že ponožky odhozené u stolu v kuchyni jsou nepřípustné a možná, že se vám bude žít lépe. I bez dokonalosti. 

  • 5. V žádném případě se nepomlouvejte!

    Je samozřejmé, že v každém vztahu se čas od času něco stane. Jen málokdo se dokáže vyhnout hádkám, a proto jim většina párů čelí. Ať už se stane cokoli, vztahové neshody, hádky či jiné problémy jsou čistě vaší soukromou věcí. Každý z nás potřebuje svou vrbu, které se svěří, když ho něco trápí. Pro ženy jsou to kamarádky či maminky, pro muže jsou to především kamarádi. Ale pozor! Nikdy svou drahou polovičku před nimi nepomlouvejte, nestěžujte si, neříkejte, co všechno vám vadí a co ten druhý dělá špatně. Tohle se prostě nedělá, protože je to jen mezi vámi dvěma. Uvědomte si, že nedostatky toho druhého vypovídají především o vás, protože vy jste se rozhodli, že s ním budete žít. Místo pomlouvání si raději otevřeně promluvte.

Fotografie publikována se svolením Marcolm FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte