8 zlozvyků, které ničí lásku. Poznáte je a víte, jak se jim vyhnout? 3. část

Vztahy začínají, ale také končí. Mnohdy je k tomu skutečný důvod, jindy za jeho rozpadem stojí naprostá blbina. Již dvakrát jsme vám přinesly seznam zlozvyků, které zničí váš vztah, pustíte-li je mezi sebe. Ve vztahu jsou dva – na zlozvyky zde není místo. Dnešní článek je pokračováním nejčastějších chybiček, kterých se páry dopouští a následně se diví, že jim to zkrátka nevyšlo. Buďte k sobě upřímní a uvědomte si, že za krach vaší lásky možná můžete vy sami. Jste připraveni na finální dávku otravných zlozvyků?

  • 6. Hádáte se na veřejnosti? Chyba!

    Je samozřejmé, že rozdílné názory jsou kořením každého vztahu. Dva lidé se – prakticky nikdy – dokonale neshodnou na jedné věci, neboť pokaždé každý z nich bude mít – byť jen trochu – odlišný názor. Tak to prostě je. Hádky ke vztahu prostě patří, ať chcete nebo ne, mnohdy se jim zkrátka nevyhnete. Ovšem hádat se na veřejnosti? To se nedělá! Výměna názorů před rodinou, přáteli či příbuznými je obrovská chyba. Uvědomte si, že i když jde třeba o naprostou prkotinu, je to věc jen vás dvou. Spousta lidí má dojem, že jakmile si zavolá „posily“, vyhraje nad tím druhým. Ale no tak, nejste přeci ve válce!

  • 7. Snažte se zorganizovat si čas tak, abyste byli spolu!

    Statistiky dokazují, že drtivá většina vztahů ztroskotá na špatně rozvrženém čase. Ono když se sejdou pracovní povinnosti, děti a případně i zájmy, jednoduše nezbude žádný další čas na to, aby dva lidé byli spolu. Trávit čas společně je přitom velmi důležité! Následně pak dochází k odcizení. Po nějakém čase přijde na řadu nepříjemný deficit, během kterého oba dva zjistí, že nemají společné zážitky. A to je začátek konce, vážení.

  • 8. Umíte spolu mluvit, nebo na sebe jen útočíte?

    Jen málokdo umí přijímat kritiku, jenže i ta k lásce neodmyslitelně patří. Většina lidí na ni reaguje podrážděně a místo toho, aby si o nedostatcích se svou drahou polovičkou promluvili, zaútočí. Není žádným překvapením, že ženy špatně snáší poznámky na jejich postavu. Milé dámy, pokud se ten váš zmínil, že jste možná maličko přibraly, rozhodně se ho nesnažte dokopat k zrcadlu jen abyste mu ukázaly jeho tělesné nedostatky. I kdyby jich měl desítky, všechno se dá řešit v klidu.

Fotografie publikována se svolením David Castillo Dominici FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte