Svědění kůže na těle bývá značně nepříjemné a život obtěžující onemocnění. Přesto, že mnozí lidé mají hypersenzitivitu pokožky a sliznic danou genetickými faktory, dispozice vrozeného charakteru nejsou jedinou ani hlavní příčinou tohoto problému. A to i přesto, že medicínská věda tuto odpověď nabízí často.
Klíčovou roli při vzniku atopického ekzému a jiných zánětlivých onemocnění kůže hrají toxiny. Ty se v lidském těle hromadí a spouštějí v něm imunopatologické procesy. Jak je dostat z organismu ven tak, aby nepříjemné ekzémy zmizely? Jedním z řešení je metoda řízené vnitřní detoxikace.
Svědění kůže na těle a další kožní onemocnění
Za uplynulých několik let odhalily statistické údaje Státního zdravotního ústavu znepokojivý fakt. V roce 1996 bylo v ČR diagnostikováno přibližně 17,1 % dětí s různými alergiemi, v roce 2006 se toto číslo ještě zdvojnásobilo na varovných 32 %. V souvislosti s atopickým ekzémem došlo v dětské populaci k trojnásobnému zvýšení nově diagnostikovaných případů. Nová data potvrzují stále rostoucí výskyt zánětlivých kožních onemocnění – dermatitid. Je nepravděpodobné, aby v pozadí stála pouze dědičnost. Je nesmysl, aby v tak krátké době došlo ke změnám genetického kódu. Ukazuje se, že zásadní význam má negenetický faktor – toxiny. Škodlivé látky zaplavují organismus a brání tak ve správném fungování imunitního systému, potvrzuje Mgr. Marie Vilánková.
Standardní postup léčby pomáhá léčit jen akutní projevy
Klasický postup moderní lékařské péče pracuje s účinnými mastmi a léky, ale má své limity. Nasazení léků s medicínsky účinnou látkou potlačuje sice nepříjemné příznaky, jež kožní nemoci doprovázejí, ale nepátrají po příčině a člověka neléčí celostně. Pravdou je, že mohou pomoci s utlumením akutních příznaků, jako je kupříkladu zarudnutí, senná rýma, otok či svědění, a ulevit od nepříjemností. Ovšem tím, že v organismu blokují a potlačují imunitní reakce, se řeší jen a jen vnější projev nemoci. Čím dál více lidí proto raději volí jiné, šetrnější způsoby, jak se svých problémů zbavit.
Detoxikační medicína je správnou cestou
Celostní medicína i detoxikace díky přírodních preparátů nabízí alternativní cestu, jak se uchránit chronickým zánětům kůže. Podle posledních údajů se jen v ČR léčí nebo léčilo 0,8 milionu osob s atopickým ekzémem, který patří na seznam kožních civilizačních chorob. Jak funguje detoxikace za pomocí rostlinných výluhů, se pokusila přiblížit Ing. Marika Kocurová – z výrobce produktů přírodní medicíny Joalis. Díky metodě C.I.C. (řízená vnitřní očista) je možné odhalit, které konkrétní toxiny se podílejí na přecitlivělé imunitě.
Poté je pomáhá z těla odvést pryč, zklidňuje a vylaďuje imunitní systém a pomalu, šetrnou cestou, v těle postupně znovu nastavuje zdravé prostředí.“
Na chronické ekzémy, nealergického i alergického původu, zabírají kapky JoalisEkzex. Disponují komplexem rostlinných výluhů, jež pomáhají s vylučováním toxinů souvisejících se zánětem kůže. Přitom se nemusí vůbec jednat pouze o toxické látky přítomné přímo v kůži ať už v podobě mikrobiálních ložisek či cizorodých bílkovin, glutenu a dalších. Toxiny mohou pocházet také ze vzdálených zdrojů. Bylinné a rostlinné preparáty jsou lékaři doporučovány na podporu celkové léčby ekzému. Pomáhají kůži vyčistit od negativních vlivů, harmonizují funkci nervového systému kůže a zmírňují alergickou reakci pokožky.
Fotografie publikována se svolením marin Photography/FreeDigitalPhotos.net