Mít blbou náladu není žádný med. Člověk se necítí dobře, nic a do ničeho se mu nechce, nic ho nebaví, nic ho neláká, nic se mu nelibí...a s těmito zápornými společníky blbé nálady bychom mohli pokračovat ještě hodně dlouho. Konečný seznam by byl delší než týden před výplatou. V minulém článku jste se mohli dozvědět, že jistý spisovatel vydal jistou knihu, kde zastává jistou teorii. Kdo, co a o čem? Paul McKenny – Mohu vás učinit šťastnými – o blbé náladě. Kdo článek četl, rád si vzpomene, kdo nečetl určitě si ho přečte. I dnešní článek bude navazovat na první část, kde jste se kromě myšlenkového obohacení a nových informací též mohli naučit i základní návyky, jež vám pomohou v boji proti blbé náladě. I dnes se budete moci něčemu přiučit a dostat se tak o jednu metu dál. Nebudeme to déle protahovat, pojďme si společně představit tři speciální techniky, díky kterým váš život nebude provázet blbá nálada.
Barevný svět
První technika je vždycky ta nejdůležitější. Tato technika vás nenuceným způsobem naučí zásobovat si svůj život pozitivními myšlenkami. Díky tomu se budete častěji usmívat – a smích léčí, nezapomeňte – budete se cítit příjemně a vaše míra štěstí každým dnem poroste. Možná pomalu, ale poroste. A jak toho docílit?
- Pořiďte si velké – byť ne obrovské – množství barevných papírků. A co s nimi? Nalepte si je na nejrůznější místa ve vašem bytě/doma, kam se během dne nejčastěji díváte. Může to být zrcadlo, dveře, lednice…
- Vzpomínky byly, jsou a budou vždycky důležité. Co se po vás chce? Vytvořte si seznam tří šťastných vzpomínek, tří milovaných osob a tří věcí, které by vás mohly v budoucnu udělat šťastnějšími.
- A co s těmi barevnými papírky? Je to docela jednoduché! Jakmile je během dne kdekoli v bytě potkáte, vybavte si jednu položku z vašeho seznamu. Ale pokaždé! Vybavte si v hlavě milovanou osobu nebo si znovu přehrajte jednu ze tří nejšťastnějších vzpomínek…
Z negativ udělejte pozitiva
Už samotný název vypovídá, co bude cílem druhé techniky. Pokud si myslíte, že vaším úkolem bude přeměnit v pozitiva, myslíte si to správně. A jaký je postup?
- Soustřeďte se na myšlenky, které vás činí smutnými.
- Jakmile vám jedna z takových myšlenek připluje na mysl, okamžitě – ale OKAMŽITĚ – si připomeňte něco příjemného. Můžete se znovu obrátit na onen seznam. K čemu vám to bude? Ke každé negativní myšlence ihned přiřadíte jednu pozitivní. A to má něco do sebe.
Mluvte tak, jako byste byli šťastní
Spousta lidí si to neuvědomuje, to co říkáte, má významný vliv na vaši náladu. Nemyslete si, není žádná náhoda, že negativně naladěný člověk používá věty typu: „Nikdy mi nic nevyjde“.Na světě není nikdo, komu by se někdy něco nepovedlo. Proto nezoufejte a tyhle věty si vymažte ze slovníku.
- Vyvarujte se slov: nejde to, nic, vždycky, každý, jenom, nikdo a nikdy.
- Nesnažte se zobecňovat! Co to znamená? Místo věty: „Nikdo mi nerozumí“ řekněte „Michal dnes vůbec nepochopil, co jsem se mu snažil/a říct“.
Fotografie publikována se svolením Imagerymajestic FreeDigitalPhotos.net