Bydlení v industriálním stylu

Už nějaký ten pátek patří mezi módní záležitost bydlení v průmyslovém duchu zvané industriální bydlení. Je to styl, který se inspiruje prostředím továrních hal a přenáší jej do bydlení. Většina bytového vybavení v tomto stylu je tvořená tak, aby obstála bez výrazného poškození dlouhou dobu a volené matriály jsou hlavně z kovů.

Kov zjemní prvky dřeva

Pro tento styl jsou typické kovové skříňky, které si mnoho z nás vybaví ve spojitosti se šatnami některých fabrik. Výhodou je, že se nemusíte bránit barevnému provedení, které se vám líbí a bude ladit se zbytkem prostoru a dalším vybavením. Mnohdy stačí kovová lampa, skřínka a zajímavý lustr k vytvoření industriálního dojmu a jiný neváhá vybavit svůj byt v tomto duchu úplně celý.

Jako by se zastavil čas v jiné době, mohou zinscenovat i velké nástěnné hodiny, připomínající haly vlakového nádraží z dob již dávno minulých. Jako úložiště různých věcí mohou posloužit i nejrůznější plechové truhlice, nižší kovové skřínky, ale i boxy ze dřeva a doplnit se tento styl dá nábytkem vyrobený z palet. Nápisy, které mají některé výrobky na sobě, mohou evokovat dojem starodávných přepravek, dřevěných kufrů nebo krabic, používaných k přepravě i uskladňování.

Původní nápisy podpoří starodávný dojem

Oblíbené jsou i dřevěné bedýnky na víno, které nepostrádají popisky. Ty mohou ostatně přimontované do zdi plnit funkci poliček. Zapomenout nesmíme ani na věšáky a měly by samozřejmě svým vzhledem připomínat opět vybavení průmyslových hal. Pokud bydlíte v patrovém domě či mezonetu pravděpodobně nebudete instalovat výtah, který je pro tento styl typický, ale kovové profily ze schodiště učiní nepřehlédnutelný kus vybavení.

Fotografie:Industrial Baker’s Storage Rack Author: Wicker Paradise licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com

 


Řekněte ostatním, co si myslíte