Cikánský horoskop – víte, jaké jste znamení?

Své sluneční a měsíční znamení zná snad úplně každý. Někoho to zajímá, někoho ne a někdo možná ani neví, že kromě těchto dvou znamení každému z nás náleží i jedno další – to z cikánského horoskopu. Jeho charakteristika pochází z dávných dob a původně s ní přišly indiánské kočovné kmeny. Tyto kmeny se živily kovářstvím, košíkářstvím, čištěním peří, broušením nožů, věštectvím a jejich součástí byla samozřejmě i hudba. Rádi se obklopovaly předměty, které jim přisuzovaly určitě vlastnosti. A tak vznikla i charakteristika lidípodle vlastností, které měl daný předmět. A věřte tomu nebo ne – některé symboly se zachovaly dodnes. Zjistěte, jaké jste znamení!

Podkova
22.12. – 20.1.

Mezi nejvýraznější vlastnosti těchto lidí patří ctižádost a touha po kariéře a celkovém úspěchu. Touží po nezávislosti a vyhledávají materiální jistoty, neboť jsou přesvědčeni, že jsou potřeba pro spokojený život. Snaží se vyhýbat konfliktům, protože si nevěří v jejich řešení a v citech jsou velice obezřetnítrvá jim, než si někoho pustí k tělu. Jsou pracovití a pro druhé nepostradatelní. Navenek působí studeným a tvrdým dojmemjako podkova.

Kalich
21.1. – 19.2.

Lidé ve znamení kalichu jsou vysoce inteligentní. Hýří neustále novými a zajímavými nápady, kterými dokáží pobavit ostatní. Ve vztazích se drží věrnosti a totéž vyžadují i od svých protějšků – nevěru neumí odpustit. Často se setkávají s nepochopením svého okolí. Svá srdce rozhodně neotvírají jen tak někomu, ale když už si někoho pustí tělu, svého výběru si váží. Milovat dokážou jen toho, komu mohou důvěřovat a kdo je přesvědčí o svých hodnotách. Když se tak ale stane, trvá to po celý život.

Kaple
20.2 – 20.3

Kdo se narodil ve znamení kaple, vyznačuje se poměrně vyvinutým šestým smyslem intuicí. Často si s ní neumí poradit a dokáže je potrápit i aktivita jejich nitra. Jsou hodně výřeční a jen tak někoho ke slovu nepustí. Umí vycítit náladu a vibrace lidí, se kterými přichází často do styku. Neustále je pohání jejich vnitřní hlas, chtějí poznávat sami sebe a objevovat svoje skryté vlastnosti. Svému okolí připadají nespolehliví, chaotičtí a přehnaně upovídaní.

Dýka
21.3. – 20.4.

Základními poznávacími znameními těchto lidí je bojovnost, neohroženost a odvaha. Nemají rádi stereotyp, proto se snaží svůj život neustále něčím měnit. Často něco začnou, ale mají problém to dokončit a proto svou práci nechávají na ostatních. Když se zamilují, je jejich láska ohnivá, vášnivá a to jak v citech tak i po tělesné stránce.

Koruna
21.4. – 20.5.

Po celý svůj život dělají správná rozhodnutí a ta špatná jako by se jim zázračným obloukem vyhýbala. Patří mezi ty konzervativnější a příliš velké změny jim vadí. Moc dobře vědí, co chtějí a jdou si za tím pomalu, ale zároveň trpělivě a sebevědomě. Mají-li něco udělat, dlouze si to promýšlí a nic neudělají jen tak. Pokud mají nějaký vztah, často na svého partnera/partnerku žárlí.

Svíčka
21.5. – 20.6.

Jejich komunikace je hodně rozvinutá. Velice snadno dokážou zaujmout, získat si okolí na svou stranu a všechny kolem sebe velmi rychle okouzlí. Jejich život je spontánní, svá rozhodnutí dělají za pochodu a moc nad nimi nepřemýšlí. Jsou stále veselí, svému životu otevření a  jdou mu vstříc doslova s otevřenou náručí. Milují společnost a proto ji vyhledávají. Ačkoli jsou rádi středem pozornosti, umí ocenit i chvilku ticha, kdy mohou být jen sami se sebou.

Kolo od vozu
21.6. – 21.7.

Své pocity neumí prožívat tiše, ba naopak je dávají hodně najevoa někdy je to až příliš. Osud jim do vínku nadělil vyvinutou intuici a celým životem je provází romantismus. Často si hrají na tvrďáky, přemýšlí, než udělají nějaké rozhodnutí, ale ačkoli si hrajou na něco, co nejsou, ve skutečnosti jsou vnitřně plní obav, nejistoty a nedůvěry v sebe sama.

Hvězda
22.7. – 22.8.

Tito lidé jsou rádi středem pozornosti, své okolí chtějí neustále něčím zaujmout a jsou spokojení, když ve společnosti září a jsou obdivovaní. Svému okolí často připadají jako herci na jevišti. Snaží se udržet si kontrolu nad všemi situacemi a dokážou respektovat rozhodnutí svého okolí. Ačkoli se snaží být citliví a ohleduplní, moc se jim to nedaří.

Zvon
23.8. – 22.9.

Snaží se držet práva, vyhýbají se unáhleným rozhodnutím, ctí pořádek a konvenci. Každé jejich rozhodnutí je do detailu promyšlené, konečné a v žádném případě jen nezmění. Jsou hodně nároční a to především na sebe. Sní o velké, krásné a romantické lásce, ale lidi si od sebe drží docela daleko a jen tak si je k tělu nepustí. Často jsou obklopováni lidmi, kteří je obdivují.

Mince
23.9. – 22.10.

Lidé, kteří se narodili ve znamení mince, si umí poradit s každou překážkou a snadno ji překonají. Bohužel slepě věří ostatním lidem a jsou hodně naivní, proto se jim velice často stává, že uvěří i falešným přátelům. Mají-li nějaký vztah, snaží se o vyváženost a harmonii. Obklopují se drahými věcmi, milují hudbu a učaroval jim tanec.

Meč
23.10. – 21.11.

Po celý život se jich drží velké odhodlání, se kterým si plní všechny své sny a dosahují všech svých vytoužených cílů. Jsou ale poměrně líní, často se jim nechce nic dělat a ihned litují i té sebemenší vynaložené námahy. Přesto jsou to ale lidé vyznačující se velkou inteligencí a intuicí.

Sekera
22.11. – 21.12

Umí předvídat, jsou vnímaví a citliví. Ve všem, co dělají, chtějí mít nezávislost a svobodu. Milují dobrou zábavu, kterou umí protáhnout i do pozdních hodin a často se někam zatoulají. Spíše mluví, než aby přemýšleli. Mnohdy příliš nepřemýšlí o tom, co vypustí z pusy a tak se často setkávají se situacemi, kdy svými slovy někomu ublíží.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte