Čokoládové smoothie s proteinem

Smoothie zná většina z nás pouze v ovocné či zeleninové podobě. Ovšem i sportovci rádi mlsají a nejlepším řešením je udělat si po náročném tréninku chutný protein. Nejenže chutná, ale i zasytí a dodá ztracenou energii. Dnešní recept určitě potěší nejen ty, kteří se pravidelně oddávají cvičení, ale i ty, jež vykonávají těžší fyzickou práci a rádi dodají svému tělu zdravou pochoutku plnou energie a výživných látek.

Potřebné ingredience

  • ½ šálku řeckého jogurtu
  • ½ šálku mandlového mléka
  • 1/3 šálku čokoládového proteinu
  • ¼ šálku arašídového másla
  • 1 kávová lžíce kakaa (neslazené)
  • 2 kávové lžíce karamelového sirupu
  • 1 ½ šálku ledových kostek

Příprava

Do mixéru vložíme všechny uváděné ingredience a krátce rozmixujeme. Nalijeme do skleniček a podáváme. Pro zpestření můžeme jemně posypat mletou skořicí. Nemáte-li doma přímo čokoládový protein, lze použít konopný nebo směs přírodních proteinů a přidat více kakaa. Pro obměnu chuti můžeme místo arašídového másla přidat třeba banán.

Řecký jogurt

Řecký jogurt je perfektní potravinou hlavně sportovců. Vyznačuje se nízkým obsahem tuku a kalorií. Je plný vápníku a živých bakteriálních kultur. K dalším jeho výhodám patří, že se z jeho složení odstraňuje tekutá syrovátka, cukr a laktóza, díky čemuž obsahuje 2 x větší množství proteinu než klasický jogurt, a tak přispívá k budování svalové hmoty.

Kakao

Kakao je mayská superpotravina, a také čokoláda v té nejčistší podobě. Kakao patří mimo to k nejlepší přírodní pomůcce na podporu hubnutí a zároveň dodání energie. Podporuje srdeční činnost a má vysokou koncentraci antioxidantů. Napomáhá udržet rovnováhu hladiny cukru v krvi a okysličuje krev. Rovněž je bohaté na chrom, hořčík, železo, fosfor, mangan, měď a zinek.

Mandlové mléko

Používá se jako alternativa mléčných výrobků. Mimo sójového mléka je právě to mandlové nejoblíbenější variantou. Má mnohem nižší obsah kalorií a nabízí až o 50 % více vápníku, na rozdíl od mléka kravského. Neobsahuje sice laktózu a kasein, ale vyhýbat by se mu měly osoby s alergií na ořechy.

Arašídové máslo

Patří k přírodní a vysoce energetické potravině. Je to jeden z nejlepších přírodních zdrojů bílkovin a zdravých tuků i sacharidů. Zdravé tuky jsou pro člověka nesmírně důležité. Mimo jiné obsahuje arašídové máslo dostatek vitamínů a minerálů – zinek a hořčík. Oba zmiňované minerály přispívají k syntéze bílkovin – normální funkci svalů a snížení únavy, zinek navíc ještě optimalizuje hladinu testosteronu v krvi.

https://youtu.be/wfQ88yUH7Rg

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte