Rozdíly mezi denním a nočním krémem

Spoustu lidí ví, že denní krém je určený k používání během dne, nejlépe tedy ráno a noční, že se aplikuje před spaním. To je samozřejmě pravda, ale víte jaký je rozdíl, mezi denním a nočním krémem, co se týká účinku? Denní i noční krémy se dále řadí podle věkové kategorie. Na to je důležité brát zřetel.

V našem těle se nachází zhruba 25 druhů kolagenu, které jsou nepostradatelnou složkou lidské tkáně. Kolagen způsobuje, že naše pokožka je pevná a pružná. Proto se dále s elastinem přidává do kosmetiky pro zralou pleť. Možná jste již zaslechli o účincích retinolu. Kyselina retinolová je forma vitamínu A, která se ukládá v tucích a játrech. Efektivně bojuje s příznaky stárnutí pokožky, pro pleť je velmi důležitá.

Použití denního krému

Ať už vám je 20 a používáte krémy určené pro váš typ pleti a věkovou skupinu nebo je vám 50 let, princip je stejný. Během dne je potřeba pleť chránit před nečistotami z ovzduší, povětrnostními podmínkami, mrazy, zplodinami z aut, slunečnímu záření a další. Denní krémy mimo hydratace a obsažených vitamínů, zajišťují pokožce dostatečnou ochranu.

Použití nočního krému

Noční krém je pro „krásu“. Během noci, je organismus v klidu a neplýtvá energií. Když dodáme pleti prostřednictvím kosmetických přípravků ty správné látky, pokožka se regeneruje a vyživuje v daleko větší míře. Denní a noční krém by se měli navzájem doplňovat. Je mnohem lepší věnovat péči prevenci a pravidelné péči, než následně likvidovat vzniklé škody. Ať už se jedná o akné, vrásky či unavenou a dehydratovanou pleť.

Nezapomínejte na oblast očního okolí

Hezké oči nejsou pouze otázkou barvy duhovky a dlouhých řas. Kůže v očním okolí je jemná a citlivá, proto se na ní ihned projeví duševní i fyzická nepohoda. Proto je vhodné k dennímu a nočnímu krému vlastnit i oční krém. S tímto typem krému, je vhodné začít od 25 let. Krém se nanáší pomocí bříšek prstů jemným vklepáváním směrem od vnějšího koutku k vnitřnímu. Pokud se krém rychle vpije, můžete nanést další vrstvu.

Fotografie publikována se svolením stockimages Photography/FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte