Dětská kosmetika – proč je důležitá?

Kůže člověka vytváří ochrannou bariéru organismu. Aby se mohly skrze pokožku do organismu dostávat výživné látky, je zapotřebí dbát správné hydratace a chránit přirozené kyselé prostředí kožního povrchu. Na povrchu pokožky žijí baktérie, které produkují kyselinu mléčnou. Ta spolu s vylučovanými látkami tvoří mírně kyselý ochranný plášť zvaný pH 5,5 a brání přemnožení i průniku patogenních baktérií. Proto je nesmírně důležité používat na dětskou pokožku speciální kosmetiku, která nenaruší ochrannou vrstvu.

Kosmetika pro děti, vyžaduje zvláštní pozornost. Dětská pokožka i vlasy nemají takovou odolnost, jako dospělí. Proto vhodným výběrem dětské kosmetiky chráníte jak pokožku, tak vlasy svého dítěte. Stejně tak těhotné ženy a maminky by měly o svou pokožku pečovat jinak, než normálně.

Dehydratovaná kůže ztrácí svou funkci

Suchá kůže má sklony červenat, praskat a šupí se. Dochází ke svědění a následnému škrábání. Nevhodně zvolená kosmetika, která není šetrná k pokožce, může vést až k atopickým ekzémům, což umožňuje větší průnik alergenů do hlubších vrstev kůže. Narušená epidermální bariéra sebou přináší zvýšené riziko infekce. Dětská pokožka je mnohem více náchylná k infekcím oproti dospělým. Je až 5x tenčí. Mazové a potní žlázy nejsou zcela vyvinuty. Soudržnost buněk pokožky, je omezena. U novorozenců je nedostatečná termoregulace. Ochranný kyselý plášť není vytvořen ještě několik měsíců po narození děťátka.

Pro děti jen to nejlepší

Kožní bariéra je vysoce propustná a látky se vstřebávají velmi rychle až 2x rychleji, než u dospělého člověka. Pokud dojde k poškození kožního filmu, jeho obnova trvá delší dobu. Pravidelná zátěž pokožky, zejména v oblasti pod plenkami vyžaduje speciální péči a kvalitní dětské přípravky. A protože chceme nejen pro sebe, ale i své děti to nejlepší, je dobré občas sledovat novinky v řadách kosmetického sortimentu.

Fotografie publikována se svolením photostock Photography/FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte