Dodejte volnost vašemu interiéru

Minimalistické pojetí interiéru se stává čím dál oblíbenějším – jde o jednoduchost ale velkou funkčnost jak základních kusů, tak doplňků. Tento trend se šíří do všech pokojů domácnosti, ať už jde o obývací pokoj nebo pokoj pro děti.

Fotogeničnost především?

Interiéry, které jsou oproštěny od nepotřebných věcí, jsou častým cílem fotografů a objevují se v časopisech nejen o bydlení. Mnoho lidí však nedokáže pochopit, jak se v takovém prostoru žije. Pro některé je minimalistický interiér příliš prázdný, strohý. Fakt je ten, že byt zařízen v tomto duchu není vůbec levná záležitost. Je zde totiž silný důraz na kvalitu a ta něco stojí.

Když předělat, tak se vším všudy

Ne každé prostory jdou tak lehce předělat do tohoto stylu. Pokud máte ve všech pokojích koberce, závěsy, skříně na každé stěně a co hůř, vsazená okna mají barevné rámy, rekonstrukce vás bude stát nejen spoustu času, ale hlavně spoustu peněz. Minimalistický interiér si žádá dřevěné podlahy, velkou míru světla a žádné záclony či květiny na parapetu.

Jaký volit nábytek

Nábytek je potřeba zredukovat, aby se prostor zvětšil. V minimalisticky zařízených domech a bytech je spoustu skrýší, jako například vyvýšená podlaha, kam se vlezou zbytečnosti, které nemusíte mít denně na očích. Pokoj by měl mít jednu centrální zónu – ať už jde o sedačku, postel nebo jídelní stůl. Stěny jsou potom většinou holé, výjimkou jsou kovové nástěnné dekorace nebo netradiční květináče.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte