Domácí recepty pro krásu – jaké suroviny pro jakou pleť?

V dnešní době si všichni kupujeme velké množství drahých kosmetických produktů. Věříme osvědčeným a luxusním značkám a jejich chemickým přípravkům. Proč tedy nevěříme tradici a našim vlastním babičkám, které dědí recepty pro krásu po celé generace?

V poslední době se na trhu začala přírodní kosmetika i rady a recepty na to, jak si kosmetiku připravit doma z přírodních a lidových surovin. Proto i my přináším pár domácích receptů pro vaši krásu.

Základními surovinami většiny domácích receptů jsou: bílý jogurt, banán, salátová okurka a nějaký ten přírodní olej.

Co se hodí pro kterou pleť?

Každý typ pleti vyžaduje jinou péči, neboť trpí jinými problémy, kterým tak pomůžeme pomocí různých surovin. Suroviny tak volte podle typu vaší pleti.

  • Suchá pleť – přírodní oleje, smetana, bílý jogurt, banán, avokádo
  • Mastná pleť – bílý jogurt, mléko, salátová okurka
  • Citlivá pleť – med, tvaroh, ovesné vločky, droždí
  • Pleť smíšená – suroviny můžete střídat podle toho, co vás zrovna trápí

Jak postupovat

Před aplikací masky si pleť vždy řádně vyčistíme či napaříme nad horkou lázní (pleť tak bude lépe vstřebávat živiny a vitamíny). S napařovací lázni to však příliš nepřehánějte a pokud máte v obličeji červené žilky, raději na ní úplně zapomeňte. Potom, co masku aplikujete v tenké vrstvě, nechte ji zhruba půl hodiny působit, a pak ji smyjte vlažnou vodu. Na závěr si obličej nakrémujte, ale můžete zůstat u tradičního pojetí a nanést trochu kokosového oleje.

Fotografie publikována se svolením stockimages Photography/FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte