Elegantní dámská móda – Šaty dělaj člověka

Odívání patří k neodmyslitelné součásti našeho viditelného působení, kterým ovlivňujeme život kolem nás a vyjadřujeme takto ušlechtilost i krásu. V daleké historii plnil oděv především ochrannou funkci před vnějšími vlivy. Ovšem mimo praktické stránky má dnes oděv i hlubší význam.

Vyjadřuje míru našeho estetického cítění, které je úzce spjato s naší nejniternější podstatou a dotváří člověka v jeho viditelném projevu. Ať už vhodným či nevhodným oděvem dáváme svému okolí najevo, jací jsme ve skutečnosti. Prostřednictvím oděvů a módních doplňků promlouváme o našem bohatství, chudobě a vnitřním životě. O tom, odkud přicházíme nebo kde kráčíme. Každý člověk je jedinečnou osobností.

Řečí paní módy

Navzájem se od sebe lišíme nejen barvou očí, vlasů, postavou, temperamentem, charakterem, ale i přístupem k životu a životním stylem. To jak vypadáme, jaké máme na sobě materiály, střihy, barvy i doplňky, vytváří určitý dojem. Jde o součást neverbální komunikace s naším okolím. Ať už jde o stylové dámské svetry, elegantní šaty, sportovní set či starou oblíbenou klasiku – rifle a tričko.

Šaty dělaj člověka

Hezky upravená žena s vlastním stylem vyzařuje jistotu, sebevědomí a získává více respektu od svého okolí. Naše vizuální stránka může velmi ovlivnit, ať už se nám to líbí či nikoliv kariéru i mezilidské vztahy. Za zmínku stojí i slova písničky Jana Wericha, Jiřího Voskovce a Jaroslava Ježka – Je to pravda odvěká, šaty dělaj člověka, kdo je nemá, ať od lidí pranic nečeká. Dokavaď jsme nahatí, od hlavy až po paty, nikdo neví kdo je chudý a kdo je bohatý. Podle kabátu se svět měří, lháři ve fraku, každý věří.

Pravdou je, že elegantní dámské kabáty dokážou s ženským půvabem mnohé. Důležité je poznat svůj styl, který bude ladit nejen s naší postavou, ale i osobností. Naučíte-li se vybírat vhodné oděvy dle střihu, barvy, vzoru včetně doplňků, přestanete nakupovat zbytečné oblečení, které vám pak leží nevyužité ve skříni.

Málo mnohdy znamená více

Mnohdy stačí pár kousků, které se mohou vhodně kombinovat. Styl znamená eleganci a harmonii – musí se budovat, ale vydrží. Poznáním sám sebe získáte nejen umění nakupovat správné oděvy, ale i sebevědomí a skvělý pocit ze sebe sama. Nabízíme tuniky a kardigany pro letní večery strávené pod širým nebem. Neváhejte odhalit svůj styl a vybírejte nejen dle barev, ale materiálu a střihu.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte