Etno kuchyně aneb odlište se od šedého stereotypu bydlení

Kuchyně je srdcem každé domácnosti. Je to místnost, ve které se setkává celá rodina u výborné večeře, a navzájem si sdělují zážitky z prožitého dne. Možná i díky tomu mají kuchyně svou duši. Každý si tento interiér zařizuje podle svého – dává tím najevo svůj styl.

Někomu se líbí kuchyně ve stylu francouzské provence, jiný nedá dopustit na moderní klasiku v podobě luxusního nerezu a další dají přednost zajímavému stylu s vůní orientu a exotiky. Etno kuchyně je patří do bydlení v etno stylu, o kterém se dočtete na 365dnídoma.com nebo i na našem webu.

Barvy, vzory, zvířecí motivy a květiny – ano, to je etno styl!

Chcete-li si zařídit kuchyni v etno stylu, věřte, že máte poměrně volnou ruku. Ať už se rozhodnete pro veselou a hravou kuchyni hýřící všemu barvami, nebo raději dáte přednost tajemnu v podobě uklidňující varianty – bude se jednat o etno. Přesně tak. Především milovníci orientu, jenž se nechali unést africkou krásou, budou ze vzhledu své etno kuchyně více než nadšení. Nebojte se do interiéru vnést špetku afrického kontinentu a zaimponujte do této místnosti totemy, hliněnou keramiku, zvířecí vzory, výrobky z kamenů, mušle a kůži. Bez toho se žádná etno laděná kuchyně rozhodně neobejde.

Etno kuchyně a návrat ke kořenům

Etno styl představuje jeden z nejzajímavějších stylů vůbec. Do bydlení vnáší jistou dávku voňavé exotiky. Již na první pohled jsou patrné vlivy původních afrických i asijských civilizací, jenž vdechly etno stylu tu správnou nostalgickou atmosféru. Do takto laděné kuchyně bezesporu patří kamenná dlažba, i když ne každému by padla do oka. Pokud ani vy příliš neprahnete po kamenné podlaze, můžete ji s klidným srdcem nahradit dřevěnými parketami. Základem etno kuchyně je dřevěná linka, která působí velice impozantně. Chybět by neměly ani dřevěné židle a dřevěný stůl. Další příklady naleznete zde.

Kvalita především

Kvalitní dřevěné materiály jsou v etno stylu podstatným základem. Kdo se o etno styl bydlení blíže zajímá, moc dobře ví, že preciznost provedení práce hraje v tomto oboru významný prim. Toužíte-li po etno kuchyni, dejte si při výběru nábytku i textilií hodně záležet. Rozhodnete-li se do interiéru zaimponovat například ručně tkaný perský koberec, mějte na paměti, že kvalitní práce je nutností. Na kvalitu hleďte nejen u funkčního vybavení, ale zároveň i u všech doplňků – je to přece vaše kuchyně!

Obrázek: homeinterior.cz


Řekněte ostatním, co si myslíte