Fair trade, aneb pusťte si domů výrobky z třetího světa!

Domov je místem, kde se každý z nás chce cítit co možná nejpříjemněji. Není proto divu, že se obklopujeme věcmi, které v nás podobné pocity hravě vyvolávají – ať už to jsou upomínkové předměty, dekorace nebo doplňky. Určitě je i vaším cílem, aby váš domov působil harmonicky a útulně, proto si určitě nenechte ujít následující řádky.

Prozradíme vám, proč byste si domů měli pustit výrobky pocházející ze zemí třetího světa. Nejenže do vašeho bydlení vnesou vkus a originalitu, ale zároveň se prostřednictvím nich stanete součástí života těch, kteří je pro vás s láskou vyrobili.

Slyšeli jste již o fair trade?

Znáte pojem fair trade, nebo je vám toto slovní spojení úplně neznámé? Jedná se o obchodní model, který dává šanci lidem z třetího světa na důstojnou obživu. Výrobou bytových dekorací a doplňků zpravidla tráví většinu volného času, kdy se do výroby zapojuje celá rodina. Bohužel ale velmi často nejsou za svou tvrdou dřinu dostatečně ohodnoceni a musí svou práci prodávat hluboko pod prodejní cenou. Důvodem je nejen neznalost cen, ale i špatná dostupnost do míst, kde by mohli svou práci prodávat. Díky fair trade ale získávají spravedlivé ocenění své práce.

Dekorace z různých koutů světa oživí vaše bydlení

MSey0x0baiqNQeWpYRcAdI0BHRHOGajTMA-1Eppkb94Bhu9_0nM7zJDHWkmcU2bVmd9yYYcMůj dům – můj hrad! Také si občas v hlavě zopakujete tohle známé rčení? Jestliže se doma chcete cítit útulně – a my věříme, že ano – pak se nechte inspirovat dekoracemi do bytu pocházejícími z různorodých koutů země. Vaše bydlení tak může ozdobit věc z Asie, Afriky nebo Ameriky, do které se zaručeně zamilujete již na první pohled. Nejenže tak do vašeho života vnesete originální prvek, ale zároveň se prostřednictvím i té nejmenší drobnosti stanete součástí těch, kteří ji pro vás s maximální pečlivostí, láskou a kouskem svého já vyrobili tisíce a tisíce kilometrů daleko.

Udělejte něco pro sebe – udělejte něco pro ně!

Výběrem byť jen jednoho výrobku ze stránky ferovamoda.cz uděláte dobrý skutek nejen sami pro sebe, ale především pro někoho na opačném konci světa. Vybírat můžete mezi přitažlivými dekoracemi nebo líbivými doplňky do bytu – ať už to budou sošky, ručníky nebo utěrky do kuchyně. Staňte se součástí fair trade – získáte dobrý pocit nejen na duši!

Obrázek: ferovamoda.cz


Řekněte ostatním, co si myslíte