Hodinky: Praktický a módní doplněk

Hodinky jsou krásným a zároveň praktickým dárkem, které nadchnou každého člověka. Od elegantních, extravagantních až po prakticky vyhlížející design. Hodinky jsou dnes různých velikostí a barev. Pokud neváháte sáhnout hlouběji do svých kapes, můžete si opatřit hodinky stříbrné, nebo zlaté či platinu. Opravdový labužník hodinek sáhne po platině, ty se obvykle vyrábějí v exkluzívních malosériových edicích. Záleží na vkusu a finančních možnostech, každého z nás. V království hodinek určitě naleznete nádherné a nadčasové kousky, za přijatelné ceny, ale i takové, ze kterých se vám hlava zatočí.

Jak vybírat hodinky

Pokud budete hodinky vybírat jako dárek, měli byste se zamyslet nad tím, jaký daná osoba preferuje životní styl. V jaké společnosti se často pohybuje? Zda je spíš sportovní typ, nebo do práce chodí v obleku. Jak tráví svůj volný čas, vysledovat co by k němu více ladilo. Pro muže sportovního typu, se hodí hodinky s větším ciferníkem, které už samy o sobě sportovně vyhlížejí. Většinou mají takové hodinky řadu speciálních funkcí. Pokud máte jasno, že se jedná o osobu elegantního typu, volte hodinky spíše méně nápadné ale elegantní. Občas bývá problém sladit barvu řemínku s botami, oblekem, nebo aktovkou. V takovém případě se doporučuje spíše kovový řemínek. Pokud však obdarovávaná osoba, netrpí alergií.

U žen je to podobné. Je potřeba se zaměřit na její styl. Ženy však oproti mužům, mají jednu úžasnou vlastnost, a to je umění zkombinovat jakékoliv hodinky se svým oblečením, nebo zbytkem šperků. Drobným a křehkým ženám budou spíše vyhovovat hodinky, které slouží jako ozdobný náramek.

Na co si dát pozor

Jak je uvedeno výše, pozornost bychom neměli podcenit ani u výběru správného řemínku. Některé kovové mohou vyvolávat alergické reakce. Někomu však nemusí naopak sedět řemínky z plastu, nebo z kůže. Na řemínku určitě nešetřete. Laciné náhražky kůže, mohou začít brzy praskat, vytratí se tak celkový efekt a dojem, nehledě na to, že mohou zabarvit zápěstí, nebo rukáv košile.

Fotografie publikována se svolením marcolm Photography/FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte