Hubněte snadněji díky pěti trikům

Jak jistě správně tušíte, klíčem ke štíhlé postavě je snížení příjmu kalorií, hlídání si pestrosti a vyváženosti potravy a zároveň nechybí pohyb. Nyní už se stačí jen obrnit trpělivostí a čekat, až se dostaví první výsledky. Velmi rychlé hubnutí je nezdravé. Ovšem existují triky, kterými lze hubnutí podpořit, aby se vysněné úbytky na váze dostavily rychleji a zároveň nebylo ohroženo zdraví.

Není vhodné hubnout příliš drasticky, jinak jde o čistý hazard se zdravím a rovněž riskujeme zrádný jo-jo efekt. Ideální tempo hubnutí je u každého individuální. Záleží totiž na několika faktech, s nimiž stojíte na startovní čáře. Roli zde sehrává jednak věk, fyzická kondice, pohlaví i genetická výbava.

Kde je míra zdravého hubnutí?

Většina odborníků se shoduje na hranici zdravého úbytku v rozmezí 0,5 až 1,5 kilogramu za týden. Značným rizikem u rychlého hubnutí je mimo jo-jo efektu i odvodnění organismu, ztráta svalové hmoty, vyšší riziko kardiovaskulárních nemocí, rakoviny, a také diabetu. Během hubnutí byste se neměli nikdy cítit unavení, bez energie, nálady a hladoví. Díky jednoduchých opatření můžete podpořit snadno spalovací procesy ve vašem organismu, aniž by tím vaše tělo strádalo. Výsledky se poté dostaví mnohem rychleji.

1. Hlad je převlečená žízeň

Toto okřídlené heslo v sobě skrývá mnoho pravdy. Dbejte během dne na dostatečný příjem tekutin. Úplným základem pitného režimu je čistá neperlivá voda. Ta je nutná pro zdravé fungování vnitřních orgánů a vnitřní hydrataci. Přestože byste neměli vydatné jídlo nahrazovat konzumací vody, vyplatí se mít skleničku s vodou po ruce, až vás budou honit choutky.

2. Jezte pomalu – pořádně žvýkejte

Existuje mnoho prokázaných výzkumů, jež potvrzují vztah mezi pomalým, soustředěným jedením a tendencí přibírat kilogramy. Závěry hovoří jasně: ti, kdo konzumují své jídlo pomaleji a soustředí se plně na žvýkání, mají menší sklony k tloustnutí. Pocit sytosti je v podstatě signál vyslaný do mozku. Budete-li poctivě žvýkat a užívat si konzumaci potravin, mozek stihne převzít signál o sytosti a vy budete moci včas přestat. Láduje-li se člověk jídlem bez rozmyslu, stává se, že toho spořádá mnohem více, než kolik k zasycení potřebuje.

3. Důležitost spánku

Dostatek kvalitního a zdravého spánku pomáhá rovněž s hubnutím. Tělo je pak plné energie a odpočaté. Naproti tomu nevyspalé a unavené tělo vyžaduje doplnění energie k běžnému fungování odjinud. Nedostatek spánku pak člověk na sobě pocítí zvýšeným apetitem.

4. Pozitivní myšlení

Chcete-li úspěšně hubnout, je neméně důležité nastavení mysli. Diety bývají v drtivé většině spojeny s všelijakými restrikcemi, kdy si zakazujeme oblíbené jídlo a nutíme se na ně nemyslet. Ale jak už to v životě bývá, zakázané ovoce láká nejvíce. Při změně jídelníčku zkuste myslet více ne na to, čeho se musíte vzdát, ale na to, co nového do svého stravování zařadíte.

5.Pohyb není jen otrava

Schází vám motivace? Pak si najděte takový druh pohybu, který vás bude bavit. Ať už je to klasické cvičení, běh s hudbou do sluchátek, tanec, trampolína, pravidelné procházky, plavání, lyžování, tenis. Existuje celá škála sportovních a pohybových aktivit a určitě se mezi nimi najde něco, co vás nadchne. Kombinace zdravého stravování a pohybu nenechá dlouho čekat na první toužebně očekávané výsledky.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte