Jablečný mošt, elixír zdraví

Kromě toho, že vrcholí burčáková sezóna, začíná na plné obrátky i prodej podzimních jablek a hrušek. A z jablek se dá udělat právě jablečný mošt, o kterém dnes bude řeč.

Čerstvá šťáva bez chemie

Pokud koupíte mošt u ověřeného zdroje, nebo si vyrobíte vlastní, máte jistotu, že je 100 % bez chemie a dochucovadel. A i proto je mnohem zdravějším pitím pro děti, kterým zachutná určitě víc, než džusy ze supermarketu.

Nápoj nadupaný vitamíny

Pouhá sklenka moštu denně vás dokáže podle odborníků z University of Glasgow ochránit před nádorem, infarktem i mrtvicí. Navíc obsahuje vitamíny jako A, B, B1, B2, B3, B5, B6, C, E, K, H… Jde vám z toho hlava kolem? Nám také! Mošt obsahuje tolik zdravých látek, že je to opravdu nefalšovaný elixír zdraví a jako prevence před chřipkou a nachlazením je v tomto období nezbytný.

Pomůže se spaním i pletí

Jablka mají úžasné vlastnosti. Jednou z nich je například obsah ovocného cukru, který vám vydrží v těle mnohem déle, než chemický. Také se říká, že díky svým látkám dokáže jablko, jeho šťáva nebo čaj z jablek, pomoci při usínání a odbourání stresu. Dalším benefitem je velký obsah minerálních látek podporujících pleť. Ta se totiž lépe prokrvuje.

Dieta

Existuje několik druhů diet, proto vás možná nepřekvapí, že existuje i jablečná. Jablka během diety můžete konzumovat na jakýkoliv způsob, proto je vhodný i mošt. A jak taková dieta vypadá? Vhodné je denně sníst 6 porcí. Zároveň s tím je velmi důležité dodržovat pitný režim – když navíc do vody přidáte jablečný ocet, detoxikujete organismus. Vyčištěné tělo se snáze přizpůsobí a dieta bude účinnější. Ale pozor, tato dieta není nekonečná, většinou se drží pouze 3 dny, během kterých hlavně vyčistíte tělo. Pozor by si také měli dát lidé s problémy se zažíváním. Takové množství jablek může totiž vyvolat například průjem.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte