Jak bojovat s nepříjemným splínem?

Co si budeme povídat – zima již trvá pěkně dlouho, počasí je stále chmurné a šedivé, teploty se zuby nehty drží nízkých hodnot. Není se proto čemu divit, že na spoustu lidí začíná padat stejně šedivý splín, který ničí jejich dobrou náladu a dělá jejichž životy otrávenější a celkově nespokojenější. Zažíváte podobné pocity? Pak se možná u vy řadíte mezi spoustu lidí, kteří jsou bez chuti k životu, nic je nebaví, nic se jim nelíbí, jsou protivní, nerudní a jejich okolí se jim pro jistotu začíná vyhýbat. STOP! Takhle to určitě nechcete, proto je na čase hodit splíny za hlavu a opět se začít radovat ze života! V dnešním článku vám poradíme, jak podobné splíny překonat.

  1. Lenošení i sport? Ano, jděte do toho!

    Znáte ten pocit, kdy se vám nechce absolutně nic dělat? V takovém případě si dopřejte dostatek odpočinku. Většina lidí se v podobných situací díky výčitkám přeci jen donutí něco dělat, jenže ona činnost ve finále stejně za nic nestojí. Nutit se nemá cenu, místo toho sebou práskněte do postele a chvilku se prospěte. Ačkoli je relaxace a odpočinek velmi důležité činnosti, hýbat se prostě musíte. V tomto období většina lidí na kterýkoli pohyb naprosto rezignuje. Škoda! I když venku mrzne až praští a počasí si z vás dělá šoufky, vyrazte za sportem! Posilovny či bazény jsou otevřené i když venku prší, vyzkoušejte to!

  2. Do svého programu zapojte drahou polovičku!

    I co se nepříjemného splínu týče, snažte se nebýt na to sami. Možná je i váš seznam povinných činností více než nabitý úkoly typu: nákup, praní, žehlení, úklid domácnosti, práce. Věřte nebo ne, ale podobně to má většina lidí a rozhodně to není věc, kvůli které byste museli házet flintu do žita. Máte-li pocit, že se vás velmi brzy bude týkat stav vyhoření, ihned s tím něco udělejte. Ideálním parťákem pro chvíle nepohody může být váš partner/partnerka, jež vás s vašimi problémy i neduhy jistě nenechá ve štychu. Mít vedle sebe někoho, s kým můžete sdílet to dobré, ale i to špatné, je velmi důležité. Ať už se rozhodnete dělat cokoli, zapojte do svých plánů i vaší polovičku. Jděte do kina, na večeři, zaplavat si nebo nekupovat. Možností je celá řada, jistě si mezi nimi dokážete vybrat!

Fotografie publikována se svolením Arthur84 FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte