Jak bránit dítě před internetem?

Národní centrum bezpečnějšího internetu přineslo velmi užitečnou a praktickou knihu pro děti sympatickým názvem „Hustej internet“. Knížka zábavně a nenuceně vypráví o veškerých nástrahách internetu, na které mohou děti narazit. Kyberšikana a zneužívání to je to, oč tu běží a o čem bude řeč.

Nevíte, jak pomoci svým dětem, nebo spíše jak své děti ochránit? Sedí vaše děti neustále u počítače? Rodiče si dnes musí uvědomovat, že sezení u počítače není tak nevinnou zábavou jako dříve. Dříve počítače nabízeli pouhé počítačové hry, připouštíme, že ani počítačové hry nejsou nejbezpečnější formou hry. Dnešní doba však přináší internet a mnohé děti jsou tak vystaveny mnohým nástrahám kyberšikany.

Autorky Lenka Eckertová a Lucie Seifertová vydávají pod záštitou Národního centra bezpečnějšího internetu knihu Hustej internet, která je určena pro děti od 9 let a dospělé, kteří je vychovávají (rodiče, učitelé, družinám atd.).

Kniha poukazuje na situace, do kterých se děti dostávají a které musejí řešit, například kyberšikana, kybergrooming a mnoho závislostí: na hrách, reklamě a nákupech, sociálních sítích atd. Chcete-li ochránit vaše děti, pak vám doporučujeme si knihu alespoň prohlédnout. Třeba vás také zaujme a pomůže vás správně nasměrovat.

Fotografie publikována se svolením marin Photography/FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte