Jak na bolest hlavy přírodní cestou

Bolestivé pulsování v hlavě, nekontrolovatelné bušení ve spáncích, nepříjemný tlak na očích – takové stavy každého okamžitě přivedou na myšlenku, jak na bolest hlavy v co možná nejkratší době. Bolest hlavy čas od času zastihne úplně každého z nás a byť to někdo prožívá více a někdo méně intenzivněji, dokážou vás nepříjemné pocity vycházející snad až z mozku vykolejit a vyřadit z každodenních činností. Důvodů, proč tyto stavy prožíváte, může být celá řada – nejčastěji však jde o reakci vašeho těla na špatné zacházení. Hlava vás tak může bolet ve chvíli, kdy se šidíte na spánku, kdy jste si dali až moc silné kávy, kdy jste dehydratovaní nebo máte hlad. Tak či onak si jistě i vy v takových chvílích pohráváte s myšlenkou, jak na bolest hlavy – a to vám prozradíme v dnešním článku.

Jak na bolest hlavy, aneb ne vždy pomůže chemie

Jakmile vás začne bolet hlava, automaticky sáhnete po pilulce slibující okamžitou úlevu. Byť to možná děláte s dobrým úmyslem a jednoduše si chcete ulevit, zásobujete tak vaše tělo a organismus chemií, na kterou si po určitém čase zvykne a prášky vám tak přestanou zabírat. Věřte nebo ne, ale bolesti hlavy se můžete zbavit i přírodními metodami. Kterými? To se dozvíte v následujících řádcích!

 1. Pitný režim

  Jak již bylo řečeno v úvodu, jedním z důvodů, proč vás bolí hlava, může být nedostatek tekutin čili dehydratace, na kterou vaše tělo reaguje třeštivými údery ve spáncích. O dodržování pitného režimu vás poučovat nechceme, ovšem i tak byste si měli uvědomit, že má něco do sebe. Až vás příště bude bolet hlava, zkuste to pořádně zapít.

 2. S vůní proti bolesti

  Máta peprná není jen součást oblíbeného koktejlu Mojito, ale i perfektním spojencem pro chvíle bolesti. Až na vás udeří nesnesitelné bolesti hlavy, u kterých pomalu ani nebudete vědět, odkud vlastně přichází, přičichněte si k čerstvé mátě (nebo alespoň čaji) a uvidíte, že bolest bude rázem o něco mírnější a snesitelnější.

 3. Tlakové body

  Určitě víte, že se na lidském těle nachází řada tlakových bodů, přičemž každý z nich má vliv na jinou oblast vašeho těla. Dojde-li na bolest hlavy, zaměřte svou pozornost na oblast mezi obočím. Tady stačí přiložit prsty na vlasovou část tak, že si ukazováček přiložíte až na začátek vlasů a palec naopak do oblasti mezi obočím (jako byste si chtěli změřit výšku čela) a zatlačíte. Bolest buď ustoupí nebo zcela zmizí.

 4. Zmrazení bolesti

  Jakmile vás bolest přepadne doma, sáhněte po balíčku něčeho mraženého a přiložte si jej na zátylek. Několik minut takto seďte a čekejte, než bolest odezní.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte