Jak na jarní detoxikaci?

Zima je pro většinu z vás náročným obdobím. Díky studenému počasí a jeho nevyzpytatelným výkyvům, častému střídání teplého a chladného vzduchu, pobytu ve vyhřátých místnostech a dalším faktorům vaše tělo strádá, a proto se cítíte unavení, podráždění a bez nálady. Za nezdravou pletí, špatným trávením a již zmiňovanou únavou stojí organismus zanesený toxiny a odpadními látkami. S blížícím se jarem si spousta z vás pohrává s otázkou, zda se pustit do jarní detoxikace. Očista těla je prospěšná, ovšem i v tomto případě platí, že nic se nesmí přehánět. Chcete-li podstoupit očisťující detox, musíte vědět, jak na to!

 1. Zelenina na prvním místě!

  Při jarní detoxikaci se zaměřte především na přísun zeleniny. Snažte se jí během tří očisťujících dnů sníst co nejvíce. Co se zeleniny týče, chce to nápad a vynalézavost, abyste si k ní nevytvořili odpor. Zeleninu můžete konzumovat v podobě polévek, salátů, vařenou, pečenou i syrovou.

 2. Odepřete si!

  Rozhodnete-li se pro očistu těla, budete se muset během procesu vzdát několika pochutin. Z jídelníčku si vyškrtněte rybí a kuřecí maso, stejně tak pečivo z bílé mouky, vajíčka, sýr a samozřejmě i sladkosti. Bude-li vás honit mlsná, dejte si ovoce. Snažte se nepít alkohol a omezit kofeinové nápoje jako je černý čaj či káva.

 3. Jezte tehdy, když máte hlad!‘

  Vaše tělo si umí říct, že mu něco chybí a když pociťuje nedostatek jídla, dá vám to najevo. Důležité je, abyste si každé sousto vychutnali, pečlivě jej rozžvýkali a s jídlem nespěchali.

 4. Dopřejte si klid!

  Při očistě těla je důležité, abyste co nejvíce odpočívali po dobu procesu. Vypněte se mobilní telefon, nedívejte se na televizi, neposlouchejte rádio. Relaxujte nebo si v klidu čtěte. Rozhodně nepracujte!

Fotografie publikována se svolením Marin FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte