Jak otěhotnět, aneb čím uspíšit početí?

Dospěla jste do fáze, kdy jste spokojená se svým rodinným i pracovním životem, máte to v hlavě pečlivě srovnané, zatoužila jste po miminku a nyní přemýšlíte, jak otěhotnět? Pak je náš dnešní článek určený právě vám a všem ženám, jejichž biologické hodiny daly jejich podvědomí najevo, že právě teď je ten správný čas pro zplození nového života. Jak otěhotnět ví snad každý – buďto vám pomůže příroda, nebo lékaři. Ovšem i tak se mnoho žen zajímá, jak jít svému štěstí trochu naproti a početí tak uspíšit. Pojďme se společně podívat na osvědčené tipy jak otěhotnět a co nejdříve se dočkat vytoužených čárek na těhotenském testu.

Jak otěhotnět, aneb vykročte štěstí naproti!

Zatímco někomu se podaří otěhotnět prakticky ihned po prvním pokusu, jiné ženy si na vytoužené čárky musí počkat o něco déle. Jestliže se snažíte otěhotnět, pak byste se měla zamyslet nejen nad svým psychickým, ale i fyzickým stavem a rovněž popřemýšlet o skladbě vašeho jídelníčku. S následujícími tipy můžete zvýšit úspěšnost početí – zkuste a uvidíte!

  1. Fyzická kondice

    Aby bylo vaše otěhotnění a následně i celé těhotenství bezproblémové a probíhalo tak, jak by správně mělo, je důležité dostat se na ideální váhu a být tak ve zdravé fyzické kondice. Je dokázáno, že ženy mající nadváhu mají častější problémy s početím a rovněž mají sníženou schopnost otěhotnět, nemluvě o možných komplikacích v podobě cukrovky nebo vysokého krevního tlaku.

  2. Stres

    Příroda je mocná čarodějka a dojde-li na otěhotnění, pak si velmi dobře rozumí s vaší psychikou. Nebudete-li tedy po psychické stránce v pořádku a budete sama sebe vystavovat stresu, pak se může stát, že se vám nepodaří otěhotnět. Ve stresových situacích se ve vašem těle zvýší produkce stresových hormonů, které ovlivňují jak vaše chování, tak i vaše tělesné pochody.

  3. Čas

    Můžete být ve skvělé fyzické kondici, ale i přesto bude vaše cesta k vytouženému miminku mnohem delší, než jste si původně představovala. Pokud se budete mermomocí snažit své otěhotnění uspěchat, nemusí se vám miminko podařit na první, druhý nebo třeba desátý pokus. Touha po miminku může být mnohdy natolik silná, že se tělo ženy jednoduše zablokuje a otěhotnět se jí nepodaří. Proto vám doporučujeme nechat tomuto procesu čas. Uvědomte si, že neběžíte závod.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte