Jak se probudit i bez kofeinu?

Taky si občas říkáte, že to ranní vstávání nám byl čert dlužný. Zazvoní budík, který by nás měl probudit, ale mnohdy se mu to vůbec nepodaří a mnohdy s ním hrajeme hru, kdo to vydrží déle. Ale co potřebujeme k probuzení nejvíce? Kávu. Hořkou, černou a silně aromatickou kávu, která nás po ránu nakopne jako nic jiného. Nebo to jde i bez kávy? Můžeme se probudit i pomocí něčeho jiného?

Pokud začínáte svůj den kávou, pravděpodobně si stejně jako já nedokážete představit, že by vás po ránu mohlo nakopnout i něco jiného. Ale opak je pravdou. A tato informace se hodí hlavně pro silné kafaře, kteří vypijí více jak pět šálků denně, neboť právě pět šálků kávy denně má za následek svalový třes, nespavost a bušení srdce. A proto se nechte inspirovat a dopřejte svému tělu pořádnou dávku ranního nakopnutí.

Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko…

Jednou z možností, jak se probudit, je sluneční záření. Tento tip se bohužel hodí spíše na jaro a léto, v zatažené zimě se moc sluníčka nedočkáme. Navíc, nestáváte-li až kolem osmé až deváté hodiny, můžete se vystavovat tak nanejvýš měsíčnímu svitu.

Ranní taneček či rozcvička

Když jsme chodívali do školky, každé ráno jsme tam cvičívali, abychom se probudili. A ranní rozcvičky jsou skutečně opodstatněné, a tak se ráno aspoň trochu protáhněte.

Vyvětrejte si, vyluštěte křížovku, procvičte si oči a hlavně si po ránu udělejte radost.

Fotografie publikována se svolením amenic181 Photography/FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte