Jak se zbavit únavy hned po probuzení

Stává se vám, že i když spíte osm hodin, probudíte se bez energie? Určitě to zná každý z nás, alespoň jednou za čas. Ale pokud to tak je každý den, něco je špatně, nebo to může problémy teprve vyvolat. Jednou z příčin únavy i po vydatném spánku může být špatná postel. Je jich více? A jak to řešit?

Další unavující chyby

Za únavou ihned po probuzení může stát nejen nevyhovující postel, ale také špatný životní styl. Týká se to častého pití kávy, špatné stravy, přejídání. Kvalitní spánek mohou ovlivnit také aktivity těsně před spaním – hlavně by se měl člověk vyhnout přílišné fyzické aktivitě!

Nemoci, které mohou za únavu

To, že se probudíte unavení, může být způsobeno i některou nemocí. Žádná z nich by se za žádnou cenu neměla podceňovat. Ranní únava může signalizovat poruchy spánku, astma, depresi, infekce nebo onemocnění štítné žlázy. Pokud vás tedy stále trápí nedostatek energie a víte, že za tím nestojí váš životní styl, rozhodně navštivte lékaře.

Jak zatočit s únavou

Cvičení

Pokud se vám stane jednou za čas, že se probudíte a ihned zíváte, není třeba panikařit. V takových chvílích je jen potřeba najít něco, co vás nakope. Zkuste například protáhnout tělo a zacvičit si ještě před snídaní. Kromě toho, že vás ranní cvičení nabudí, je to mnohem efektivnější než cvičení během dne. Tělo si totiž energii nebere z jídla v žaludku, ale z tukových zásob. Stačí i krátká procházka na čerstvém vzduchu.

Jděte ihned do koupelny

Další možností, jak se probudit a nakopnout tělo, je ranní sprcha. A ne ledajaká! Někomu to přijde možná kruté, ale jde o ledovou sprchu. Taková sprcha je nejlepší lék na únavu!

Otravný budík vás zachrání také

Pokud máte nastavený budík, dejte jej co nejdál od postele to je možné. Až vám začne zvonit, budete muset vstát, abyste toho otravu utišili. Když už jednou vylezete z vyhřátých peřin a vynaložíte ty síly, bude škoda opět do nich zapadnout, no ne?

Energická snídaně

K tomu, abyste načerpali energii, stačí i správné jídlo. Nejen výživový experti stojí za kvalitní a vydatnou snídaní. Doporučuje se začít den například ovesnými vločkami, které obsahují vysoký podíl draslíku, který pomůže proti únavě. Dobrým „nakopávačem“ mohou být i mandle. Pokud je navíc budete jíst pravidelně, posílíte tak svůj nervový systém a zbavíte se častého stresu, únavy i úzkostí. Z ovoce se potom doporučují banány. Je to lehce stravitelné ovoce a proti únavě jsou banány opravdu skvělé! Kromě odstranění únavy pomůže s pocitem pohody a s vysokým krevním tlakem. Navíc je můžete jíst kdykoliv během dne, nejen na snídani, a opravdu vždy pomůžou!

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic Photography/FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte