Jak si nezničit pleť

Častou otázkou dnešní doby by mělo být spíše „jak si nezničit pleť“, než „jak se starat o pleť“. Na téma, jak se o pleť starat, totiž mnohé ženy neslyší, protože neví, proč by se vlastně o svou pleť měly starat. Ale co když se jich zeptáte, jak si nezničit pleť? Ony se optají, proč by si ji měli ničit? A jsme u jádra pudla. Pojďme se podívat, čím si pleť ničíme a jak to napravit.

Mnohé ženy si pleť nevědomky ničí, přestože se o ni starají, a ani neví, že to dělají nebo spíše jak to dělají (tady jak ji ničí). On totiž problém ničení může spočívat i v péči samotné, například v líčení, používání přípravků jak hygienických, tak kosmetických, a dokonce i ve stravování. Při těchto všech aktivitách si totiž můžeme pleť ničit a ani nevědět, že to děláme.

Líčení a odličování

Snad každá druhá z nás se pravidelně líčí (aspoň si dává řasenku). Ale otázkou je, která z nás se pravidelně odličuje? Velké množství žen se totiž bohužel vůbec neodličuje. To však vede k zanášení, znečišťování pokožky, předčasnému stárnutí, ekzémům, vysoušení a tvorbě vrásek, atd.

Kosmetické přípravky

Ano, všechny se o pleť staráme a staráme se o ni důkladně. Co když vám ale řekneme, že mnohdy důkladná starost není stoprocentní pečlivost. Neboť používání XY krémů a přípravků také není tím pravým ořechovým. Navíc, je-li polovina z nich plná alkoholů a dalších škodlivých látek, pleti spíše uškodíte ve víře, že pro ni děláte to nejlepší.

Jídelníček a životní styl

A mnohdy nejčastějším ubližováním sama sobě je náš životní styl. Stres, uspěchanost, nepříznivě působící prostředí a podobně totiž musí vyvážit řádná péče a odpočinek.

Fotografie publikována se svolením stockimages Photography/FreeDigitalPhotos.net

KOREKCE: Nikol Sotolářová


Řekněte ostatním, co si myslíte