Jak vybrat dárky pro muže

Výběr a nákup vhodného dárku je pro mnohé pořádný oříšek. Přitom ve skutečnosti nejde o zase tak složitou skládanku. Stačí si sečíst dvě a dvě. Než přistoupíte k bezhlavému nákupu dárku na poslední chvíli, je vhodné zapojit „mozkovnu“ a přemýšlet nad několika důležitými faktory. Které to jsou, si prozradíme v dnešním článku.

Co je psáno – to je dáno. Připravte si tužku a papír a sepište si pár vlastních postřehů předtím, než vyberete správný dárek. Dárky pro muže k narozeninám či výročí vybírejte s předstihem. Ne, že by muži byli náročnější než dámy. Ale existují určitá specifika, která se liší. Zatímco krásný šperk, kabelku, kytku koupíte na jeden zátah, dárky pro muže adrenalinového typu je potřeba zajišťovat předem. Ať už jde o simulátor volného pádu, tandemový seskok padákem, střelba či rychlá jízda autem.

Dárkologie mužů

Dárky určené mužům lze rozdělit do tří skupin: praktické, hračky pro muže a originální dárky, chcete-li zážitkové. Mezi praktické dárky patří například fotoaparát, batoh, kamera, rybářské potřeby. Hračky jsou rovněž pro muže neméně důležité. Zde patří různé modely letadel, aut na ovládání, stolní společenské hry, kufřík s nářadím pro kutily, hvězdářský teleskop, x box, playstation a další. Poslední skupinou jsou zážitkové dárky. Tak či onak, vždy je důležité znát osobnost, touhy a slabosti daného člověka

Charakteristika osobnosti

Nejspíš nám dáte za pravdu, že koupit cyklistické doplňky někomu, kdo viděl kolo z rychlíku, by nemělo žádný smysl. V prvé řadě je potřeba se zamyslet nad tím, čemu se daná osoba ve svém volném čase věnuje nejraději, a také nejčastěji. Zda chodí na ryby, sportuje či dává přednost relaxaci v houpacím křesle s knihou v ruce a dobrým vínem. Pravdou je, že muži adrenalinové dárky zbožňují. Ovšem pro někoho může být adrenalinovým zážitkem strávit víkend v pivních lázních, pro jiného řídit starodávnou lokomotivu, pro dalšího rychlá jízda. Zabezpečte dárek pro muže s předstihem a spokojenost bude na obou stranách.

Věk obdarovaného

Vybrat originální dárky pro muže není o nic jiné než vybrat originální dárky pro ženy. Jde jen o to, rozeznat co má daná osoba nejraději. Sice se traduje, že muži nestárnou, ale myslíme si, že to není tak úplně pravda. Dejme tomu, že mění názory a časem i koníčky za něco méně nebezpečného, uklidňujícího, obohacujícího. Zatímco ve 30 bude muž skákat jako kamzík, lézt po horách, věnovat se odvážným sportům, v 50 letech většinou už rád vezme do rukou rybářský prut, kvalitní knížku nebo obuje turistickou obuv a namísto maratónu si střihne nějakou procházku po horách.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte