Je vaším cílem ideální postava do plavek! Začněte včas!

Říkáte si, že do léta je přeci jen ještě hodně daleko, a proto není třeba spěchat na nějaké diety či shození několika nadbytečných kil, jež se vám na těle usadily přes svátky? Pak věřte, že čas se překulí doslova jako voda a než vůbec stihnete mrknout, léto bude za dveřmi. Ploché bříško a nohy bez známky pomerančové kůže je bezesporu sen drtivé většiny žen. Pokud k vám příroda nebyla nejmilejší a nenadělila vám postavu s mírami 90-60-90, budete sami se sebou muset začít něco dělat. A proč to odkládat, když můžete začít hned? Prvním krokem je pestrá a vyvážená strava. V dnešním článku vám přinášíme potraviny, kterým byste se během hubnoucího procesu rozhodně neměli vyhýbat!

 1. Jablka

  Dříve jednou z nejoblíbenějšího druhů ovoce, dnes spíše přísada do sladkého štrůdlu. Ať tak či onak, jablka představují ideální zdroj vlákniny, ale zároveň i vitamínů či antioxidantů. Věřte nebo ne, ale dokážou vás zasytit, i když sama o sobě příliš kalorií neobsahují. Minimálně jedno jablíčko denně je základ!

 2. Sója

  Pro většinu lidí je sója chuťově nezajímavou potravinou, které se vyhýbají co nejširším obloukem. Ve skutečnosti ale obsahuje kvalitní vlákninu a proteiny, má málo kalorií a najdete ji v opravdu pestrém množství podob. Nebojte se ji zařadit do vašeho jídelníčku!

 3. Jogurt

  Na jogurtu si jednou za čas jistě s chutí smlsne každý. Jedná se o další výborný zdroj bílkovin, který jako bonus obsahuje důležité bakterie podporující správnou funkci vašeho zažívání, což je pro ploché bříško klíčovým faktem. Při nákupu ale věnujte pozornost, co vlastně kupujete abyste nekoupili zajíce v pytli a nenaletěli na nekvalitní výrobky. Až příště budete hledat něco ke svačince, nyní ji víte, po čem můžete sáhnout!

 4. Zeleninová polévka

  Polévky samy o sobě představují ideální pokrm, na který byste neměli zapomínat. Snažíte-li se nějaké to kilo navíc shodit, jsou pro vás více než ideální zeleninové krémy. Nejenže vás zasytí, ale zároveň jsou nabité vlákninou a dodají vašemu tělu dostatek tekutin. Jen pozor, co do nich přidáváte – osmažená houstička rozhodně není nejlepší volba!

 5. Vejce

  Vejce ve svém jídelníčku jistě máte a možná hned v několika podobách. Obsahují hodně kvalitních bílkovin, které jsou pro vaše tělo nezbytně nutné, navíc jejich další složkou jsou esenciální aminokyseliny. Studie dokazují, že vajíčko ke snídani je to nejlepší, co pro sebe můžete udělat. 

Fotografie publikována se svolením Patrisyu FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte