Ještě nepřišla odpověď na vaši žádost o zaměstnání? Není to konec světa!

Stalo se vám také, že jste poslali životopis s motivačním dopisem, na kterém jste si dali záležet, ale vaše vytoužená firma vám neodpovídá? Říkáte si, že kdyby vám přišla zpráva s odmítnutím, bylo by to lepší? Neklesejte na mysli, pokud vám nepřijde žádná odpověď. Stává se, že firmy neodpovídají. To neznamená, že jste k ničemu!

Nejste jediní zájemci

To, že vám firma neodpověděla na vaši žádost o zaměstnání či jen o pohovor, více informací o pracovní pozici neznamená, že je to osobní. Personálnímu pracovníkovi firmy může přijít i přes sto žádostí o pozici, a pokud vzali jen jednoho, pravděpodobně odepsali pouze jemu, nikomu jinému.

Nešiřte špatnou náladu

Mnoha lidem se stává každý den, že jim neodpoví ani jedna firma z třiceti, kam odeslali svůj životopis. To neznamená, že je konec světa! Pokud jste na tom podobně, nebuďte zlí a negativní na všechny okolo a hlavně – neotravte si nezájmem ze strany firem vlastní život. Zůstaňte motivovaní a myslete pozitivně. Každé ráno si řekněte: Dnes to vyjde, dnes mi odpoví. A pokud ne, tak odpoví pozítří.

Hledejte seriózní firmy

To, že se vám firma neozve ani s negativní odpovědí, může být i známka toho, jak se chovají ke svým zaměstnancům a jak je seriózní. Pokud nechcete mít tu čest s podobnými firmami, hledejte prověřené. Položte si otázku, zda vy sami firmu znáte, poptejte se na ni svého okolí nebo se podívejte na hodnocení této firmy na internetu. Ve chvíli, kdy najdete firmu, která se zdá být opravdu seriózní, neváhejte a pošlete jim životopis!

Osobní a telefonický kontakt je nejlepší

Pokud denně posíláte tucet životopisů, musíte být opravdu zoufalí. Když sami vidíte, že to nikam nevede, je potřeba udělat něco víc. Když firmě přímo zavoláte nebo ještě lépe, zajdete se osobně zeptat na volné místo, vždy dostanete nějakou odpověď. Pokud máte o nějaké místo vážně zájem a neodpovídají na váš e-mail, i to může být důvod je kontaktovat i jinak. Mohlo se totiž stát, že jim životopis vůbec nepřišel.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte