Jóga pro každého, aneb i boubelky si mohou zacvičit!

Jóga je velice příjemná a především uklidňující aktivita, ve které nachází zalíbení stále větší počet lidí. Nejenže díky ní poznáte možnosti vlastního těla, zároveň se dokonale protáhnete a utřídíte si myšlenky v hlavě. A o to jde v józe především – o souznění duše i těla. 

Rozhodně není pravidlem, že by se józe mohli věnovat jen lidé hubení jako laňky, ačkoli se to vzhledem ke složitým pozicím a jednotlivým asánám zdá logické. I lidé, kterým příroda do vínku nadělila nějaké to kilo navíc, se mohou cvičení jógy věnovat naplno, s chutí i nadšením. Pokud vás příjemně uklidňující aktivita s dlouholetou tradicí zaujala, ale bojíte se, že pro svá kila nezvládnete provedení složitých asán, nezoufejte. Dnešní článek vám ukáže, že jóga neomezuje nejen věkem, ale i postavou či kily. Inu, přesvědčte se sami!

Chrastící kosti nebo přetékající kila?

Ať už patříte mezi človíčky, kterým při každém kroku o sebe chrastí kosti, nebo mezi lidičky, jež se trápí pro přetékající kila a pověstnou pneumatiku okolo břicha – jóga je otevřená každému. Jóga čítá nespočet pozic, kterým se říká asány a ty se liší nejen svou polohou, ale i obtížností. Co se vám tím snažíme říci? Že záleží jen na vás, do kterých pozic se rozhodnete vrhnout po hlavě a od kterých naopak dáte ruce pryč.

Zvládli to i jiní, zvládnete to i vy!

Největší motivací pro vás může být skutečnost, že když to zvládli jiní, zvládnete to také. Podívejte se například na jednu jogínku z Ameriky – jmenuje se Jessamyn Stanley – která má k dokonalým proporcím hodně daleko. A co je na ní tak úžasné? Že i přes svá kila, jež se ani nesnaží schovávat, ukazuje světu, že váha těla je problémem skrývajícím se jen ve vaší hlavě. Zahoďte proto veškeré předsudky – strach je totiž jen ve vaší hlavě!

Fotografie publikována se svolením Witthaya Phonsawat Photography/FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte