Kancelářský nábytek, aneb co nesmí chybět v perfektní pracovně?

Kancelářský nábytek lze vybírat podle několika kritérií. Zatímco někdo se řídí především praktičností jednotlivých kousků, další dává přednost dokonalému vzhledu, další naopak myslí na finance. Pravda je taková, že kancelářský nábytek nelze vybírat podle jednoho seznamu, protože každý pro svou práci a příjemné zázemí vyžadujeme něco jiného. I přesto jsme se ale rozhodli připravit pro vás dnešní článek a v něm vám poradit alespoň základní kritéria pro výběr toho nejlepšího kancelářského nábytku. Jestliže tedy plánujete zařízení nebo renovaci vaší pracovny, pak si následující řádky určitě nenechte ujít!

Kancelářský nábytek – základní vybavení

Nebudeme vám zde radit, že stůl musí mít čtyři nožičky, židle praktická kolečka a skříně několik užitečných poliček. Místo toho vám poskytneme stručný seznam toho, co by v každé správné pracovně rozhodně nemělo chybět. Vzhled a cena nábytku tak zůstane na vás, ale alespoň budete vědět, na co určitě nezapomenout.

 • Pracovní stůl

  Základem každé kanceláře je stůl, bez kterého se při vykonávání práce určitě neobejdete. Strávíte už něho drtivou většinu času. Ideální stůl by vám měl poskytnout dostatek místa pro uložení všeho potřebného a zároveň by mu neměla chybět dostatečně prostorná pracovní plocha.

 • Kancelářská židle

  Kdo pracuje v kanceláři, zpravidla pracuje v sedě a na židli stráví většinu pracovního času. Věnovat pozornost kvalitní židli je proto nepsaná nutnost, chcete-li pro sebe jen to nejlepší a není-li vám lhostejné vaše zdraví.

 • Kontejner ke stolu

  Určitě i vy máte při práci spoustu papírů, dokumentů a dalších věcí, které neradi necháváte položené na stole. Nejenže si tak zabíráte místo určené pro práci, ale rovněž máte v dokumentech nepořádek. Proto je základem každé kanceláře kontejner ke stolu na kolečkách, se kterým si můžete libovolně manipulovat a umisťovat do něho vše potřebné.

 • Praktická skříň

  Policová skříň je dalším vybavením, které by vám nemělo chybět. Skříň si můžete pořídit v moha variantách, což vám dává příležitost vybrat si do své pracovny přesně takový kousek, který bude nejen praktický, ale po vzhledové stránce i přitažlivý.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte