Když zvířata pomáhají

Kdo by neměl rád zvířátka. Jsou přeci chlupatá a mají hebkou srst. Jsou mazlivá a dokonalá. Díky nim nejsme sami a navíc nám dokážou i pomoci. Tak například nám pomáhají psychicky, prohřívají klouby i břicho a uvolňují napětí. Jak nám zvířata pomáhají?

Zvířátka jsou jednoznačně kouzelní tvorové, kteří dokážou vycítit, když nás něco trápí nebo když se trápíme mi samotní. Přišli na to i psychologové a na základě zvířátek založili i speciální typ terapie, tzv. animoterapii. A každý, kdo má doma svoje vlastní zvířátko, animoterapii provozuje. Jaké zvířátko pomáhá s jakým problémem?

Psí canisterapie aneb když je pejsek kamarád

Psi dokážou odpoutat pozornost od našich problémů, motivují nás k aktivitě, pohybu a hrám. Zajímavostí, která bývá hojně využívána, je, že psí kožich a hlazení psího kožichu povzbuzuje centrální nervový systém, dýchání i srdeční rytmus.

Kočičí psychoterapie aneb felinoterapie

Kočky jsou úžasně nadané psychoterapeutky. Pomáhají nám komunikovat a spolupracovat, vyvolávají příjemné vzpomínky a díky hlazení jejich kožíšku se prohřívají naše ruce.

Koňská rehabilitace aneb Hipoterapie

Našemu tělu skvěle pomáhají pohyby koně, které nás nutí zapojovat svaly celého těla a udržovat rovnováhu. Pomocí hipoterapie se zlepšuje sebedůvěra a vnímavost.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte