Kokosový olej a jeho využití

Kokos možná máte rádi v drincích, pečených i nepečených dezertech, ale ještě jste neobjevili jeho zázračné účinky v podobě oleje. Na ty se pojďte s námi společně podívat. Po dnešním článku uvidíte, že kokosový olej potřebujete mít doma.

Blahodárný kokos

Kokosový olej se dá užívat vnitřně i zevně a to hned několika způsoby. Než si je však představíme, řekneme si, jaké účinky obecně kokos má. Zaprvé určitě musíme zmínit to, že je dobrým pomocníkem při známkách nachlazení. Pomáhá totiž usmrcovat bakterie a viry, které způsobují chřipku, angínu, různé opary atp. Obecně se dá říct, že posiluje opravdu velmi dobře imunitní systém. Navíc pomáhá vstřebávat vitamíny a minerály, takže v kombinaci s doplňky stravy nebo čerstvými vitamíny je opravdu jednička.

Jak užívat kokosový olej?

A teď už se pojďme podívat, jak kokosový olej, který se dá sehnat v drogeriích, používat:

Obličej

Co se týče obličeje, je to pomocník při potížích s akné. Je to přírodní cesta, jak lokálně akné léčit. Používat tento olej mohou dámy ve středních letech, které začínají mít problém s vráskami. Jemná vrstva kolem očního okolí totiž vrásky vyplňuje a vyhlazuje. A pokud trpíte suchými rty, je kokosový olej opět ve hře! Stačí si jej nanést na rty a nechat působit. Ohromí vás výsledek.

A nezapomínejte ani na zuby. Ty olej dokáže chránit před kazy. Stačí si jej na zuby nanést před spaním.

Jiné využití pro naše tělo

Pokud vám zrovna došel vás oblíbený tělový krém, nepanikařte. Zvolte kokosový olej! Pomažte jím celé tělo, nebo jen suchá místa. A pokud trpíte striemi, i před nimi vás dokáže olej chránit.

Jestli hledáte peeling, vyrobte si ho! Opět zde bude v hlavní roli kokosový olej. Ten smíchejte například se sodou a skořicí a pak už jen promasírujte pokožku.

Samozřejmostí je využití ve vlasové péči. Tady můžete zvolit kokosový olej například jako masku na vlasy – jednoduše potřete olejem konečky vlasů a nechte působit asi dvacet minut. Potom olej smyjte a uvidíte tu změnu.

V kuchyni

Kokosový olej je vhodný jak pro teplou tak pro studenou kuchyni. Nepřepaluje se, neprská a je odolný proti žluknutí. Navíc vás dokáže zasytit již při malých dávkách na několik hodin, proto je vhodný při redukčních dietách.

Kromě zmíněného se dá olej využít například pro vašeho pejska – při mrazech mu potřete olejem packy a chraňte ho tak před omrzlinami. Olej pomůže také při péči o vaše rostliny – potřete jím listy. Ty zbavíte prachu, docílíte lesku a navíc budou vyživené!

 Fotografie publikována se svolením Pixomar Photography/FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte