Kokosový olej aneb chutný zázrak

Kokosové ořechy, všichni víme, jak vypadají, ale málokdo z nás je asi pravidelně kupuje. Z druhé strany je velmi dobře známe v podobě kosmetických či potravinových produktů. Kokos je prostě všestranně využitelným zázrakem, který skvěle chutná a dráždivě sladce voní. Jak můžeme kokos využít?

Kokos můžeme využít v podobě kokosového oleje, který je pro své blahodárné účinky již dlouhá léta až staletí používán v mnoha zemích. Na pulty českých obchodů se dostal před pár měsíci. My teď můžeme jásat a kokosový olej patřičně využívat. Proč? Protože se dá využít na desítky způsobů. Jak?

Kokos namísto turka

Kokosový olej působí i jako dobíječ ztracené energie. Kromě toho se nevstřebává do tuků, takže se nemusíte bát o svou štíhlou postavičku. Z druhé strany kokos napomáhá trávení, tím pádem podporuje metabolismus a naopak nás udržuje fit. Kokosový olej je tedy doporučován i při hubnutí.

Přírodní a chutné antibiotikum

Díky látkám, které kokos obsahuje, dokáže bojovat proti kvasinkám, virům a bakteriím. Působí tedy jako přírodní a antioxidační antibiotikum.

S kokosem na krásu

Kokos se již dlouho využívá v kosmetickém průmyslu. I my můžeme kokosový olej využít doma, a to bez průmyslového zpracování. Kokosový olej dokáže odrážet až 20 % UV záření, pomáhá udržovat vláhu a působí antibakteriálně.

Obrázek: pixabay.com


Řekněte ostatním, co si myslíte