Krásná i v zimě část 2.: A teď jdeme na pleť a vlasy

Konečně se dostáváme k pleti. Stačí dodržet pár základních kroků a docílíte krásné pleti bez známek vysušení. První krok je vyčištění pleti. Když ji vyčistíte před všemi ostatními kroky, produkty, které posléze na pleť dáte, budou pleť více vyživovat.

Po vyčištění jde na řadu peeling. Peeling opět můžete koupit i vyrobit. Když je pleť prokrvená, dejte na nic masku a běžte si na dvacet minutek lehnout. Když masku smyjete, uvidíte ten rozdíl – vaše pleť bude projasněná, hladká, vyživená.

Pozor na typ vaší pleti!

Další kroky se potom odvíjí od toho, jakou máte pleť. Majitelky sušší pleti mohou totiž zvolit olejíček, kterým pomažou obličej, majitelky mastnější pleti potom pleť mohou ještě podpořit lehkým hydratačním krémem. Samozřejmě můžete opět zvolit různé krémy, například zvolit ještě oční krém, kterým vyživíte okolí očí.

Neodolatelné rty

Co k pleti určitě patří, jsou rty. Nyní se dozvíte tip, jak mít krásně jemné rty. Je to tak snadné! Stačí, když si je pomažete pořádnou dávkou balzámu na rty, nebo obyčejné vazelíny. Potom vezměte dětský kartáček, se kterým rty velmi jemně masírujte. Rty se prokrví, budou vyhlazené, ale zároveň budou i hydratované díky balzámu.

Jak vyživit vlasy?

Pokud chcete kromě pokožky těla dopřát zkrášlující a pečující proces i svým vlasům, rozhodně děláte dobře. I jim může změna počasí dělat špatně. Existuje však hned několik způsobů, jak vlasy vyživit. Existují masky, olejíčky, nebo už rovnou pečující šampóny a kondicionéry a balzámy… Vidíte, že existuje opravdu velké množství přípravků na vlasy! /plně však bude stačit, když si uděláte jednoduchý zábal z olivového oleje a citrónové šťávy. Tyto dvě složky smíchejte a dejte do délek vlasů – hlavně na konečky! Dávejte pozor na to, aby se olej nedostal k pokožce hlavy, vlasy by pak mohly být moc mastné.

Když máte vlasy pomazané, zabalte je do potravinové fólie a nechte směs působit zhruba půl hodiny. Potom si je umyjte vaším běžným šampónem a je hotovo!

Fotografie publikována se svolením stockimages Photography/FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte