Letos nebudete nemocní!

Podzim už je v plném proudu. Listopad je za dveřmi a ve frontě hned za ním čeká zima. A s podzimem přichází nepříjemná chřipková sezóna, která se v následující zimě rozjede na plné obrátky.

Možná už se na chřipku těšíte, protože byste si konečně jednou poleželi doma. Pokud však patříte ke skupině lidí, kteří se chřipce raději vyhnou, pak čtěte dál. Dozvíte se, jak letos neonemocnět. V našem článku vám přinášíme rady a tipy, jak letos neonemocnět. Zároveň vám však nezaručujeme, že letos nebudete nemocní. Jde spíše o návod, jak riziko nemoci minimalizovat.

Ach ta vlhkost

Příčinou nemoci a snížení obranyschopnosti není jen venkovní počasí, ale také prostředí u vás doma. Říkáte si, že vy doma topíte, takže vás se tato druhá příčina netýká? Pak vizte, že právě vás se týká. Neboť při topení dochází k vysoušení vzduchu a ke snižování vlhkosti ve vzduchu. Jakmile vlhkost klesne pod 40 procent, pak se naše imunita oslabuje a vystavuje se chřipce na odiv. Domácí topení dokonce vede až ke snížení vlhkosti na pouhých 20 procent.

Takže si raději pořiďte zvlhčovač vzduchu.

Kroky k prevenci

Nejlepší obranou je útok a nejlepším útokem je prevence. Pokud nechcete podlehnout chřipce, pak si pravidelně myjte ruce. Pravidelně si do jídla přidávejte chutný česnek, který je označován jako přírodní antibiotikum. A samozřejmě dobíjejte vitamíny konzumací ovoce a zeleniny.

Fotografie publikována se svolením stockimages Photography/FreeDigitalPhotos.net

 


Řekněte ostatním, co si myslíte