Lymfatická masáž podporuje zdravý životní styl

Asi by se nenašel téměř nikdo, kdo by nechtěl být komplexně zdravý. K celkovému stavu organismu výraznou měrou přispívá i styl života. Zjednodušeně by se tedy dalo říci, že ten, kdo pro své zdraví něco dělá, bývá obvykle odměněný pocitem spokojenosti.

V dnešní době existuje celá řada procedur, které přispívají k podpoře zdraví. Může se jednat mimo jiné i o lymfatickou masáž – pojďme se podívat, co to vlastně je.

Přístrojová lymfatická masáž Lymphastim

Lymfatická masáž je velice účinným prostředkem, který přispívá k odbourávání tukových buněk a s tím souvisejícím snížením znaků celulitidy. Dochází k podstatnému zlepšování krevního a lymfatického systému v lidském těle. Výsledkem je potom kvalitnější a vyváženější zásobování živinami, které přispívá ke zdravému a přirozenému vývoji buněk.

Jak funguje lymfatická masáž?

Zajímá vás, jak může dojít k formování postavy po lymfatické masáži? Abyste si na otázku mohli odpovědět, je nutné pochopit, jak celý proces přístrojové masáže funguje. Vše je založeno na tlaku, díky kterému dochází k masáži podkožních buněk. Tímto je dosaženo zahřívání a jejich rychlejší odbourávání. Celulitida je prakticky způsobena nadměrným množstvím podkožních buněk – projevuje se především v oblasti hýždí, stehen a břicha. Do jisté míry souvisí i s genetickými předpoklady, avšak jak vidět, dá se proti ní poměrně efektivně bojovat.

Pro koho se lymfatická masáž doporučuje?

A pro koho je tedy lymfatická masáž určena? Vyzkoušet ji mohou prakticky všichni. Hodí se pro lidi, kteří trpí kožními problémy, ale i pro ty, kteří mají špatný tělesný oběh. Také v situacích, kdy se vám zdá, že je vaše tuková zásoba příliš vysoká a máte tak již náběh na celulitidu, určitě doporučujeme tento typ masáže několikrát vyzkoušet. Přístrojová lymfatická masáž však není vhodná pro malé děti a také pro ty z vás, kteří mají problémy se srážením krve či trpí vážnějšími kardiovaskulárními problémy.

Základem je pravidelnost

Určitě by nebylo na místě myslet si, že po jedné lymfatické masáži se zbavíte všech problémů. Naprostým základem je pravidelná péče o lidské zdraví. I v případě masážních kůr je tedy vhodná patřičná dávka trpělivosti.

Přístroj pro lymfatickou masáž si můžete zakoupit a mít ho tak neustále po ruce. Nebudete muset tedy chodit pořád k masérovi, i když alespoň občasnou návštěvou v masážním studiu chybu rozhodně neuděláte!

Chcete-li kompletně pečovat o vaše zdraví, neměly byste masáže všeobecně vůbec vynechávat. Ať již máte jakékoliv zaměstnání, přinesou vám tyto procedury výraznou úlevu. Budete se po nich cítit příjemněji a spokojeněji, což se projeví jak na vaší psychice, tak i fyzickém zdraví.


Řekněte ostatním, co si myslíte