Motokrosové boty – na co se zaměřit při jejich výběru?

Motokros patří mezi náročné a nebezpečné sporty, ale zato vám nabídne jedinečné a vzrušující zážitky plné adrenalinu. Při každém nasednutí a startu musíte počítat s řadou svízelných situací, do kterých se můžete dostat a které mírně řečeno zavánějí úrazem. Díky modernímu motokrosovému vybavení však lze bezpečnostní rizika velmi efektivně snížit. Důležitou součástí takové výbavy jsou bezesporu motokrosové boty. Získejte vysokou ochranu pro své nohy a současně zlepšete ovládání celého stroje.

Co musí splňovat funkční motokrosové boty?

Motokrosové boty jsou natolik specifické, že jejich vlastnosti nemůžete nahradit žádným jiným typem obuvi. Proč riskovat vlastní bezpečí a pohodlí, když vám kvalitní motokrosové boty poskytnou funkčnost, ideální ochranu i pohodlí po celou dobu jízdy. Základem kvalitních bot pro motokros je odolný materiál, jako třeba kůže(klidně umělá), polyuretan, guma a další.Nezanedbatelným aspektem je také jejich funkčnost. Podrážka by měla mít protiskluzovou úpravu.

Například motokrosové boty Fox Instinct se v současnosti těší velké oblibě díky podrážce Duratrac se směrovým běhounem. Podrážka je dělaná z exkluzivní přilnavé gumy, která zajištuje maximální grip se stupačkou.Tyto dražší modely se také vyznačují pohyblivým kloubem, který vám přinese komfortní ohebnost v oblasti kotníku a tak zvaným CORE stabilizátorem kotníku, díky kterému získáte nad strojem mnohem přesnější kontrolu.

Kovové prvky na špičce zajistí lepší konektivitu s motorkou a větrací otvory umožňují odvádět přebytečné teplo a vlhkost. Vaše nohy si zaslouží pohodlí i v extrémních situacích.

Motokrosové botymusí dokonale padnout, a tak značka FOX přichází s vlastním systémem zapínání přes přezky a utahování, takže nikdy nebudete svou nohu „dusit“ zbytečným přetažením.

FOX Instinct – motokrosové boty pro špičkové jezdce

Nemáte-li v oblibě konkrétní značku nebo model, vyzkoušejte kvalitní motokrosové boty Fox Instinct s kloubem, které v sobě kombinují vše potřebné pro vaši bezpečnost a pohodlí.

Motokrosové boty Instinct od společnosti Fox procházejí testováním v těch nejnáročnějších závodních podmínkách a podílejí se na něm špičkoví profesionální jezdci, například fenomén RickyCarmichael. Jedině tak lze docílit toho, aby byla vyrobena bota, která poskytne maximální podporu kotníku a poskytne výjimečné pohodlí. Vše v moderním a stylovém designu.

Podpora komfortu pro nekompromisní jízdu

Velký důraz je zde kladen především na podrážku, která tvoří dokonalou podporu a pohodlí pro celé chodidlo a achilovku. Atletické vložky se vyznačují inovativním systémem odpružení, který se využívá například v běžeckých botách. Patentovaná pryžová směs Fox Duratec tlumí vibrace a má schopnost výrazně přilnout k chodidlu.

V oblasti holeně jsou boty Fox Instinct vysoce odolné, unikátní polyuretanový podešev jim dává potřebnou sílu. Dokonalá podpora klenby umožňuje komfortní polohu celého chodidla.

Přezky

Patentované přezky s pokročilým systémem uchycení zajistí jednoduchou manipulaci.Bota se snadno nazouvá i vyzouvá a to i v rukavicích. Přezky se okamžitě přizpůsobí pohybu boty a de facto kopírují pohyb spolu s nohou.I přesto si bota zachovává pevného uzavření.

Podrážka

Podrážka RCI – neboli RideControl Interface – se vyznačuje jedinečným tvarem a texturou. V kombinaci s nízkoprofilovou technologií LRC – LowRide Chassis – je noha blíže k řadící páce, a díky tomu můžete dokonale kontrolovat brzdu i řazení, k tomu dopomáhá i technologie – SlimToe Box–jedná se o speciální design špičky boty pro snadné řazení.Duratec je název pro gumovou směs, která byla vyvinuta a patentována společností Fox. Díky tomu je docíleno enormní přilnavosti a extrémní odolnosti.

Pohyb

Unikátní technologie FRE – Full Response Engineering – zajistí výraznou pohyblivost, ale současně stabilitu v bocích. Patentovaný kloub eliminuje hyper-extenzi. Ideální pohyb zaručuje také samotný vstup. Ten je dokonale těsný, aniž byste museli botu izolovat dalšími suchými zipy.Díky technologii HingeLockout v kotníku nedojde k tlaku uvnitř boty – pohyb se zastaví dříve,než dojde ke kritickému ohnutí.

Tenčené provedení podrážky snižuje celkovou hmotnost boty.Za zmínku ještě stojí vnitřní panely, které jsou odolné proti teplu od motoru a výfuku, také zvyšují celkovou trvanlivost boty. Řiď se instinktem a jezdi v tom nejlepším, co Fox nabízí.


Řekněte ostatním, co si myslíte