Muž v kuchyni je naprosto okouzlující

Příprava jídla pro člověka, kterého milujeme, nepředstavuje pouze otravnou činnost v kuchyni, ale dalo by se to nazvat rituálem lásky. Již naše prababičky považovaly přípravu pokrmů spíše za ženskou zbraň než lopotu u plotny. Však ne nadarmo vzniklo pořekadlo, že láska prochází žaludkem.

Skoro v každé pohádce najdete spojitost lásky a potravin. Otrávené jablíčko, kouzelné lektvary, ubrousek, co sám prostírá, šaty v oříšku pro Popelku, chaloupka z perníku, sůl nad zlato a další. Chutné jídlo a pití bývá rovněž spojováno s příjemnými zážitky nebo výjimečnou událostí.

Jídlo připravované s láskou

Pánové, umíte připravit takový pokrm, že na něj ostatní nikdy nezapomenou? Mnohdy stačí přece tak málo. Připravit jídlo s láskou. Vaření není pouze záležitostí žen. Dokonce i muži se umí ve světě kulinářských specialit pohybovat s patřičnou grácií. Většinou se setkáváme se slavnými šéfkuchaři a zřídka, zde uvidíte ženu. Ženy většinou vládnou v domácí kuchyni. Nevím, jak vám, ale mě osobně se muž v kuchyni velmi líbí. A nemusí mít ani zástěrku. Dokážu ocenit, když mi partner připraví večeři nebo jiné pohoštění. Která žena by odolala a nebyla štěstím bez sebe, když umí partner kouzlit s vařečkou. Ne každý muž má však doma partnerku a z hospodských jídel už se mu dělá šoufl. Proto někteří muži vaří zkrátka jen pro vlastní potřebu. Tak či tak chlap v kuchyni je prostě děsně sexy, a když si ještě rošťáčky olízne prst, na kterém ulpělo těsto, podlamují se mi kolena. V dnešním článku přináším recept právě určený mužské populaci.

Rizoto svobodného muže

Rýži propláchneme a uvaříme v masovém vývaru nebo přidáme do 1,5 litru vody masox a dále lžíci oleje, trochu soli a na špičku lžičky kari koření. Rýži uvaříme a hlídáme, aby se nepřipálila. Jakmile se voda vypaří – vypneme a necháme 10 minut dojít pod pokličkou a utěrkou.

Na pánvi si osmažíme na trošce oleje cibulku: přidáme párek a zbytek koření podle chuti a pórek. Podlijeme trochou vody a dusíme. Tuto směs vmícháme do rýže a rovněž si hned nakrájíme papriku i rajčátka a také vmícháme do rizota. Pokud je směs příliš suchá, přidáme trochu masového vývaru nebo bujónu. Na talíři pak sypeme strouhaným sýrem. Příprava jídla zabere zhruba půl hodinky. Dobrou chuť pánové popřípadě i dámy.

Ingredience

  • 200g rýže
  • Masový vývar nebo masox
  • Slunečnicový olej
  • Kari koření, mletá sladká paprika, pepř
  • Cibule
  • Uzenina (párek)
  • Čerstvá paprika, rajče, pórek
  • Strouhaný sýr

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic Photography/FreeDigitalPhotos.net


Řekněte ostatním, co si myslíte