Myslíte si, že psí blecha na člověka nejde? Omyl…

Klíšťata, blechy, všenky a jiná havěť – noční můra všech majitelů ochlupených mazlíčků. Ačkoliv se někdy snažíme – seč můžeme, nezabráníme, aby si tyto potvory nepřišly na své. Tomuto problému je lépe předcházet, než pak řešit jejich zabydlení se v huňatém kožíšku a zdravotní problémy našich čtyřnohých miláčků. Běžte na to chytře a zkuste moderní metodu: Fypryst Spot-on pipeta, sloužící k vnější ochraně proti klíšťatům, blechám, všenkám.

Možná ani nemáte tušení, že domácí mazlové mohou být napadeni více než desítkou druhů klíšťat a blecha, že může na psovi či kočce přežívat čtyři až pět měsíců. Přičemž zmiňovaní paraziti mají vliv také na zdraví člověka, jelikož mohou roznášet různá onemocnění. K těm nejčastějším patří klíšťová encefalitida, anaplazmóza, borelióza, babesióza a další značně nepříjemné choroby.

Fypryst Spot-on pipeta – oč jde?

Psy a kočky lze chránit několika způsoby, ať už šampóny, spreji, obojky, tabletami nebo právě spot-on pipetou. Mezi majiteli domácích mazlíčků jde o jeden z nejpopulárnějších způsobů ochrany. Pipeta obsahuje účinnou látku, která se vetře do kůže mezi lopatkami zvířete. Díky tomu ochráníte zvíře na jeden měsíc před parazity. Obsažená účinná látka ulpí na kůži a chlupových folikulech, odkud se postupně uvolňuje a zaručuje tak dlouhodobé působení.

S Fypryst blecha nemá šanci

Přípravek se dělí na dvě skupiny: pro psy a pro kočky. Skupina pro psy se dále dělí na další 4 skupiny dle hmotnosti zvířete – v každé pipetě je různý objem účinné látky. Zatímco klíště může napadnout zvíře pouze v sezóně, blecha si příliš tuto výsadu k srdci nebere a může se zabydlet v kožichu našich miláčků kdykoliv během roku.

Myslíte si, že vás se to nijak netýká, protože blechy má pes? To je omyl. Nechráníte jen psa či kočku, ale i sebe, protože i my jim náramně chutnáme. Dospělé blechy na zvířeti tvoří přibližně 5%, zbylých 95% je ve formě vajíček, larev a nymf roztroušených po zvířetem obývaném prostoru: pohovky, pelíšky, koberec, oblečení atd. Zbavit se jich bývá někdy hodně silné kafe a hromada práce, trpělivosti i času.

Obrázek: pixabay.com

 


Řekněte ostatním, co si myslíte